Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dawna siedziba Urzędu Gminy w Świerklanach do wynajęcia

Facebook Twitter

Jakie będą losy starego Urzędu Gminy w Świerklanach? Po przeprowadzce urzędników do nowego budynku w Świerklanach Górnych, ten w Jankowicach opustoszał. Co dalej ze starą siedzibą samorządowców?

Na razie nie ma sprecyzowanych planów, gmina chce wynająć budynek. Przypomnijmy, że pomysł na budowę nowej siedziby samorządowców zrodził się wiele lat temu, jeszcze za kadencji poprzedniego wójta Antoniego Mrowca. Obecny Tomasz Pieczka dokończył inwestycję i drugą kadencję rozpoczął od sfinalizowania przeprowadzki.

Na razie nie ma woli sprzedaży starego budynku, gmina chce oddać go w dzierżawę. Mogłaby tam powstać kancelaria prawna czy podatkowa, nawet gabinety lekarskie. Na razie trwa sondowanie rynku. Podobnie jest, jeśli chodzi o cenę.

Nieruchomość jest w pełni wyposażona i przystosowana pod działalność administracyjno-biurową, o powierzchni ponad 650 metrów kwadratowych. Budynek ma dwie kondygnacje, jest położony obok węzła komunikacyjnego, z którego łatwo dostać się do Rybnika, Wodzisława Śląskiego, Żor i Jastrzębia-Zdroju a stamtąd do autostrady A1.

Szczegóły sprzedaży budynku: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022