Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dni Rydułtów 2023. Atrakcje dla mieszkańców regionu w każdym wieku

Facebook Twitter

Dni Rydułtów zbliżają się wielkimi krokami. Będą animacje dla najmłodszych, spotkania, występy. Wszystko to służyć ma integracji mieszkańców.

Dni Rydułtów
rck.rydultowy.pl

Pełna atrakcji końcówka lata w Rydułtowach. Od piątku (25.08.) startują Dni Rydułtów 2023, a w ich ramach każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Piątek (25.08.) na RAFIE dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom regionu. To będzie „Dzień Gizda”. Imprezę zapowiada Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” w Rydułtowach:

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: W tym roku jest to dzień cyrkowy i oczywiście wszyscy, którzy odwiedzą rydułtowską RAFĘ mogą się spodziewać ogromnej ilości dmuchańców, ale też spektaklu „Wesołego cyrku pana Pedro” i mnóstwa animacji prowadzonych właśnie w klimacie cyrkowym. A na finał wielka „Party piana”, więc pokryjemy całą rafę pianą.

Dni Rydułtów z atrakcjami dla małych i dużych

rck.rydultowy.pl

W sobotę (26.08.) coś dla nieco starszych, dla frelki i dla kalusa – zabawa na terenach zielonych przed „Feniksem:

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: A ci, którzy przyjdą to między innymi wezmą udział w święcie Holi i wezmą udział w wielkiej plenerowej dyskotece, a także będą mieli okazję wyjść na taflę Machnikowca w takiej ogromnej, przezroczystej kuli. Dla dorosłych, żeby nie poczuli się pokrzywdzeni, mam przygotowany gigantyczny ekstremalny dmuchaniec właśnie, więc można wrócić trochę do lat dzieciństwa, trochę się powygłupiać, więc myślę, że każdy znajdzie coś  dla siebie. Generalnie w tym dniu jesteśmy nastawieni na integrację, bo wiadomo jesteśmy świeżo po tym pandemicznym okresie, więc chcemy, żeby mieszkańcy Rydułtów się spotykali, integrowali, przebywali ze sobą i przede wszystkim się wspólnie się bawili.

Będzie strefa chilloutowa, gdzie będzie można się także zrelaksować. A niedziela (27.08) to już festiwal organizacji pozarządowych na rydułtowskim rynku. Z kolei przed Urzędem Miasta pokazy i koncerty:

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: Będzie można odwiedzić wioskę powstańczą, bo grupa rekonstrukcyjna „Powstaniec Śląski” przygotowała szpital polowy, przygotowała ogromną rekonstrukcję. Będzie również grupa Survival Ranger. Przygotowana będzie tam strzelnica, będzie można postrzelać, będzie można zobaczyć współczesną już broń, poskładać ją. Od godziny 18 koncertem m.in. znanego wszystkim zespołu lokalnego, czyli Chwili Nieuwagi, a po nich nasza gwiazda, czyli zespół Frele. Światowe hity po śląsku w bardzo dobrym wykonaniu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNI RYDUŁTÓW 

rck.rydultowy.pl

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dni Rydułtów po śląsku

W niedzielę (27.08.) będzie też strefa z animacjami dla dzieci:

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: Możemy się zatrzymać w parku Hvidovre. To jest piękna zielona przestrzeń, gdzie maluchy i też trochę starsze dzieciaki, znajdą coś dla siebie, bo tam jest przeznaczona typowa strefa dla dzieci i oczywiście animacje, spektakle teatralne. Będzie też śląsko bajarka, która będzie przygrywała na wiolonczeli i opowiadała o śląskich straszakach.

Tego dnia, czyli w niedzielę impreza dla mieszkańców odbywa się w ramach projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowany w ramach programu „Rozwój Lokalny”. „Ślonsko fajera” to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli uczestnikom poznać kulturę i historię Śląska. Na Rosie rozbije się szpital polowy z okresu powstań wraz z dioramami militarnymi czyli prezentacją umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia z okresu Powstań. Przed urzędem będzie czekało stanowisko „Rowerów Zabytkowych” z plenerową wystawą rowerów zabytkowych oraz pokazem mody historycznej lat 30. i 40. XX wieku, a także strzelnica i stanowisko militarne grupy Ranger Survival Club. Uczestnicy zobaczą również inscenizację „Rozbicia posterunku Freikorpsu” w wykonaniu GRH „Powstaniec Śląski”. Niedzielne popołudnie zakończy koncert zespołów „Chwila Nieuwagi” oraz „Frele”.

Dodatkowo w parku Hvidovre będą czekały animacje śląskie dla najmłodszych, natomiast na rynku od 14:00 do 18:00 będą czekać rydułtowskie stowarzyszenia i organizacje, występy artystyczne zespołów: FLAME, Chór Cecylia, Nasza Klika, Bebiki, animacje i warsztaty, zabawy sportowe i kiermasz książek.Natomiast na rynku od 14 do 18  będą czekać rydułtowskie stowarzyszenia i organizacje, występy artystyczne zespołów: FLAME, Chór Cecylia, Nasza Klika, Bebiki, animacje i warsztaty, zabawy sportowe i kiermasz książek.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024