Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dobra wiadomość dla rodziców niepełnosprawnych dzieci w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Jeżeli wasze dziecko urodziło się niepełnosprawne lub grozi mu niepełnosprawność i nie przekroczyło 3. roku życia - ma szansę na rehabilitację i terapię.

Mówi Teresa Jakubiak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim

Prowadzone są przez terapeutów np. psychologa, pedagoga z przygotowaniem do odpowiedniej formy pomocy, logopedę, neurologopedę. Co również bardzo ważne, bo dzieci z taką potrzebą jest bardzo wiele, czyli fizjoterapeuta i rehabilitant. 

Co roku rośnie liczba niepełnosprawnych mieszkańców powiatu:

W tej chwili mamy 56 dzieci w wieku 0-3 i na pewno wzrasta liczba tych dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna zdrowotna, czyli genetyczna, czyli jakaś choroba. Później w okresie rozwojowym, czyli w wieku intensywnego rozwoju – do 3 lat, mogą wystąpić niepełnosprawności, które można określić jako cywilizacyjne. Przede wszystkim dotyczy to rozwoju mowy, ona rozwija się z opóźnieniem, czy też są poważne zaburzenia. 

Zajęcia prowadzone będą w Radlinie, w szkole branżowej przy ulicy Orkana. Realizowane będą dzięki porozumieniu jakie Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zawarło z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Program ma trwać 5 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj