Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Dom Narodowy w Cieszynie już po remoncie

Facebook Twitter

Po kilkunastu miesiącach pracy udało się zmodernizować ten zabytkowy, 118-letni budynek zlokalizowany na rynku. Na zajęcia do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury uczęszcza ponad tysiąc osób.

Mówi Adam Cieślar z Domu Narodowego w Cieszynie:

Myślę, że udało się wiele zrobić. Zmienić funkcję budynku, wszystkie biura zmieszczą się na drugim piętrze, a na pierwszym piętrze będą pracownie, w których odbywają się zajęcia popołudniowe. Jest winda, co jest zupełną nowością dla tego budynku, więc osoby z niepełnosprawnością będą miały łatwiejszy dostęp do kultury. Jest pięknie wyremontowana sala widowiskowa, która nabiera blasku. Będzie nowe nagłośnienie, nowe oświetlenie, to wszystko przyjdzie z czasem.

Co ciekawe, w budynku Domu Narodowego 100 lat temu w październiku 1918 roku zawiązała się Rada Narodowa dla Ślaska Cieszyńskiego:

Budynek Domu Narodowego powstał w wyniku aktywności polskiej społeczności mieszkającej na Śląsku Cieszyńskim. Tutaj mieściły się polskie stowarzyszenia, spotykali się Polacy, aby spędzać ze sobą czas, łączyć się. Mam nadzieję, że będzie tak w dalszym ciągu.

Z Adamem Cieślarem z Domu Narodowego w Cieszynie rozmawiał Arkadiusz Żabka. Oficjalne otwarcie zaplanowano na środę (10.10.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019