Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dotacja dla Żor. W nowoczesnym laboratorium będą sprawdzali jakość powietrza

Facebook Twitter

Dotacja dla Żor na zakup mobilnego laboratorium do analizowania zanieczyszczeń powietrza. Pieniądze pochodzą z Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza.

powietrza
Zdjęcie ilustracyjne - Mobilne Laboratorium Badania Jakości Powietrza

Dotacja dla Żor wyniesie niemal 195 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup mobilnego laboratorium z analizatorami zanieczyszczeń. Będzie to samochód z napędem elektrycznym, wyposażony w urządzenia do kontroli palenisk. Oprócz sprzętu, którym już dysponuje Urząd Miasta Żory, takiego jak narzędzia do pobierania próbek popiołu lub paliwa oraz wilgotnościomierza do drewna, na wyposażeniu mobilnego laboratorium znajdą się: miernik jakości powietrza do pomiarów pyłu na zewnątrz, kamera termowizyjna oraz detektor wielogazowy, służący m.in. do pomiaru tlenku węgla i tlenu w kotłowni. Koszt całego zadania to 198 525,00 zł.

zory.pl

Dotacja pochodzi z  Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. Nabór trwał do 12 lutego, a w ramach programu zostanie zrealizowanych 77 projektów w 74 gminach. Tym razem do podziału była pula aż 15,7 mln zł – o 10 mln zł więcej niż przed rokiem.

W konkursie „Gmina pełną piersią” wyróżniono: Godów, Gorzyce, Pilchowice, Psary i Pawłowice. Wśród laureatów „Inicjatywy Antysmogowej” znaleźli się m.in. Czeladź, Racibórz, Radzionków, Siemianowice Śląskie, Wodzisław Śląski i Świerklaniec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024