Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogowcy obiecują: Jeszcze w tym roku ulicą Jastrzębską pojedziemy w dwóch kierunkach

Facebook Twitter

 Taką obietnicę złożyli przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach obecni na spotkaniu w wodzisławskim magistracie. Rozmawiano o remoncie, który mocno daje się we znaki kierowcom w regionie.

Prace prowadzone są od ronda na skrzyżowaniu z DK 78 aż po granice miasta:

Wynegocjowaliśmy takie stanowisko zarówno Zarządu Dróg Wojewódzkich jak i wykonawcy, że postarają się zrobić wszystko, aby do końca tego roku, na tych odcinkach, które nie są skrzyżowaniami, droga była przejezdna w obu kierunkach. Być może nie będzie ostatecznej warstwy asfaltu, bo ona zostanie wykonana na końcówce robót, ale powinna być przejezdna w obydwu kierunkach. Wszystkie skrzyżowania od wiosny przyszłego roku będą wykonywane pod ruchem, więc będą utrudnienia, ale dużo mniejsze. Miejmy nadzieję, że nic więcej się nie pojawi na tym zadaniu i tych ustaleń uda się dotrzymać. Najbardziej newralgicznym skrzyżowaniem jest skrzyżowanie z ulicą Kopernika.

– mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach określił też realny termin zakończenia remontu ulicy Jastrzębskiej. To październik przyszłego roku. Skąd to opóźnienie?

Wandale postanowili wyciąć elementy instalacji elektrycznej na wiadukcie zlokalizowanym w ciągu ulicy Jastrzębskiej, wycinając to uszkodzili zbrojenia tego obiektu. Zgodnie z przepisami tak duży obiekt o  odpowiedniej nośności, a jeżdżą przecież tiry, by był dopuszczony do użytkowania, muszą być dokonane dodatkowe zbrojenia, dodatkowa konstrukcja. Złomiarze czy wandala uzyskali korzyść majątkową w wysokości kilkuset złotych, natomiast Zarząd Dróg Wojewódzkich musi wydać kilkaset tysięcy złotych na to, aby to naprawić. To jest rzecz skandaliczna i pokazuje, jak ludzie potrafią być nieodpowiedzialni i przez coś takiego mamy tak duże opóźnienie.

Na sytuację wpływ ma też trwająca pandemia, posłuchaj:

Ulica Jastrzębska w Wodzisławiu to część drogi wojewódzkiej nr 933. Łączy ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z tego miasta do Jastrzębia- Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj