Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa nowe autobusy wyjechały na drogi powiatu wodzisławskiego [FOTO]

Facebook Twitter

Dzisiaj (25.07.) na drogi powiatu wodzisławskiego wyjechały dwa nowe autobusy, które będą obsługiwać Wodzisławską Komunikację Powiatową. Przypomnijmy, to 10 linii autobusowych uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z południowymi gminami powiatu.

Nowe autobusy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej/mat.prasowe

Oba pojazdy to autobusy Iveco Crossway Low Entry, rok produkcji 2022. Każdy warty ok. miliona zł. Autobusy spełniają normę emisji spalin EURO 6. Na pokładzie każdego znajduje się 37 miejsc siedzących i 64 stojących. Pojazdy dysponują też miejscem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób przewożących dzieci w wózku. Autobusy są klimatyzowane i wyposażone w stacje ładowania USB. W pojazdach wyznaczono też miejsca dedykowane dla seniorów.

– informuje Wojciech Raczkowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

W komunikacji organizowanej przez powiat wodzisławski eksploatowanych jest aktualnie 20 autobusów różnej wielkości. Od kilku lat władze powiatu starają się o unowocześnianie taboru, dzięki czemu dziś 80 proc. pojazdów dysponuje niską podłogą i silnikiem o normie spalin EURO 6. Zakup nowych dużych autobusów o długości 12 m poprzedzony został wymianą mniejszego taboru. W ciągu ostatnich dwóch lat wysłużone Autosany Soliny i Trampy zastąpiono wygodnymi Mercedesami Sprinterami oraz charakterystycznymi midi busami marki Isuzu. Te ostatnie są bardzo charakterystyczne, mają bowiem barwę turkusową.

Zobacz zdjęcia nowych autobusów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj