Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwie różne skarpetki? Dziś tak trzeba!

Facebook Twitter

W Światowym Dniu Zespołu Downa podejmij skarpetkowe wyzwanie.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku, natomiast od 2012 roku objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

To nie przypadek, że ten dzień obchodzony jest właśnie 21 marca. Trisomia 21 – polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

– czytamy na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wyrazem solidarności z osobami z zespołem Downa i ich najbliższymi jest założenie w tym dniu dwóch kolorowych skarpetek nie do pary. To symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa.

Szczególnie teraz, w sytuacji kryzysowej w związku z szerzącym się koronawirusem, trzeba dać sygnał osobom z zespołem Downa oraz ich rodzicom, że nie są sami.

– tak przekonują do udziału w skarpetkowym wyzwaniu stowarzyszenia i organizacje zajmujące się problemami osób z zespołem Downa.

Niektóre szkoły w ramach akcji #zostańwdomu, zebrały zdjęcia uczniów, którzy podjęli skarpetkowe wyzwanie. To przykład z Czechowic- Dziedzic:

www.facebook.com/nasza10czdz/

Świętujecie?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021