Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dworzec PKP w Rydułtowach: Z budynku została już sterta gruzu [ZDJĘCIA]

Facebook Twitter

To już tylko sterta gruzu. Dworzec PKP w Rydułtowach został rozebrany, ma tu być centrum przesiadkowe

Dworzec PKP w Rydułtowach już został rozebrany

Dworzec PKP w Rydułtowach już rozebrany

Wystarczyło kilka dni. Z okazałego, ale mocno zaniedbanego budynku dworca PKP w Rydułtowach została już tylko sterta gruzu! Robotnicy, rozbierający budynek uwinęli się błyskawicznie. Na rozbiórkę budynku zdecydowało się miasto, po tym jak gmach dworca przejęło od PKP. A przypomnijmy – w miejscu rozbieranego dworca – powstanie centrum przesiadkowe.

Nowy dworzec PKP w Rydułtowach nie będzie tak dużym budynkiem jak ten stary

– mówił nam kilka dni temu burmistrz Rydułtów Marcin Połomski i przypomina, że pozwolenie na rozbiórkę dworca dostali w 2018 roku, a przejęcie od PKP dworca było przejęciem dużego kłopotu.

Budynek nie nadawał się do modernizacji. Po pierwsze: stoi za blisko torowiska. Jest problem, żeby go przystosować do osób niepełnosprawnych, należało bardzo dużo elementów przebudować, rozebrać, żeby cokolwiek z tej tkanki istniejącej zachować. Jest to ekonomicznie nieuzasadnione, dlatego podjęliśmy decyzję o wystąpienie o pozwolenie na rozbiórkę. Kiedy udało się pozyskać środki, mamy pomysł jak to ma na nowo wyglądać, przystąpiliśmy do działań

-mówi Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów.

W miejscu rozbiórki – jak już wspomnieliśmy – powstanie centrum przesiadkowe, przy okazji budowanej tam drogi, zaplanowano zatokę autobusową, by można było wysiąść przed samym dworcem. Droga ma być gotowa pod koniec stycznia 2024 roku, w pierwszym kwartale przyszłego roku ma być gotowe zagospodarowanie terenu.

Dworzec PKP w Rydułtowach- zdjęcia:

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj