Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Dowiedziałem się z Radia 90, że dworzec Komunikacji Miejskiej w Rybniku nie ma toalety”

Facebook Twitter

Dowiedziałem się z Radia 90, że dworzec Komunikacji Miejskiej w Rybniku nie ma toalety- przyznał w porannej rozmowie prezydent Rybnika prezydent Piotr Kuczera. Od kilku dni naszych słuchaczy zbulwersowała informacja, że na dworcu nie ma toalety, bo jak mówił prezes Komunikacji Miejskiej, jest ona nieczynna "z powodów ekonomicznych".

Łukasz Kosobucki prezes Komunikacji Miejskiej w Rybniku

O tym, że dworzec Komunikacji Miejskiej w Rybniku nie ma toalety, rozmawialiśmy z prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą:

Radio 90: Jak mógł Pan dopuścić do takiej sytuacji?

Piotr Kuczera: Uczciwie powiem, że dowiedziałem się wczoraj, że toalety tam nie działają.

Radio 90: Z Radia 90…

Piotr Kuczera: Z Radia 90, dziękuję. Prezes tłumaczy to w taki sposób, że funkcja dworca rzeczywiście będzie trochę wygaszona przez tę stację widokową, która powstaje obok oraz przez pewną zmianę filozofii połączeń, no i przede wszystkim położenie akcentu na nowe centrum przesiadkowe.

Radio 90: Tak, ale fizjologia człowieka się nie zmienia dzięki temu.

Piotr Kuczera: Tak. No, mógłbym powiedzieć, że jest jeszcze cały zespół obiektów obok, gdzie się da. Chcę tu zwalać na komercję, ale myślę, że jest to potrzeba dość istotna.

W przyszłości chciałbym, aby dworzec Komunikacji Miejskiej w Rybniku zmienił lokalizację. Najlepsza byłaby w okolicach dworca PKP. Wiadomo, że tam miejsca nie ma. Myślimy o centrum przesiadkowym w okolicach Placu Armii Krajowej – zdradził prezydent Kuczera:

Radio 90: Myśli Pan o przenosinach dworca w jakimś najbliższym czasie?

Piotr Kuczera: Ja myślę, że potrzeby remontowe tego budynku będą rosły i nie chciałbym tu ponosić nakładów. Twierdzę nadal, że dworca PKP nie przeniesiemy w Rybniku i jest nam potrzebny budynek, który połączy właśnie tę sieć komunikacyjną. Będzie pewna taka spinka pomiędzy PKP a komunikacją miejską. Kiedyś to był PKS. Wiemy, co tam się stało, powstał hipermarket. Mamy jedno miejsce w pobliżu, które chcielibyśmy rozbudowywać. Myślę, że pewne koncepcje pokażemy na etapie czerwca, one są przygotowywane. Chcemy skorzystać ze środków europejskich na centrum przesiadkowe w Rybniku w okolicach placu Armii Krajowej.

Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024