Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej: To dobra wiadomość

Facebook Twitter

"To dobra wiadomość"- tak Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej komentuje możliwość otwarcia od 6 czerwca kin i teatrów.

O odmrożeniu instytucji kulturalnych mówił dziś minister kultury Piotr Gliński. Wiadomo, że nasza wizyta będzie wyglądała w nich inaczej niż dotychczas. Na widowni ma być zajęta połowa miejsc, obowiązkowe będzie noszenie maseczek:

Oczywiście, że to dobra wiadomość. Przyjęliśmy ją z wielką radością. Czekaliśmy na tą dzisiejszą konferencję, dlatego że od połowy marca byliśmy w stanie zawieszenia, z brakiem informacji na przyszłość. Spodziewaliśmy się, że będzie po otwarciu wprowadzony specjalny reżim sanitarny, ale otwarcie sal przy połowie frekwencji, w przypadku naszej sali to jest naprawdę dobra wiadomość. Przynajmniej na ten okres najbliższych trzech miesięcy. Mam nadzieję, że po tych 3 miesiącach będziemy mogli rozpocząć działalność przy całej sali, dlatego że tej jesieni mamy ogrom imprez z już dawno sprzedanymi biletami.

Teatr Ziemi Rybnickiej zaplanował na czerwiec koncerty online. Transmisja występów wprost ze sceny teatru odbywać się ma na żywo, na kanałach społecznościowych TZR. Po dzisiejszych (27.05.) informacjach o odmrożeniu kultury, dyrektor Wojaczek zapowiada także uruchomienie kina i pierwszego koncertu z udziałem publiczności. Ma to być przełożony z marca koncert grupy Carrantouhill:

Prowadziłem rozmowy z zespołem Carrantouhill, który ma zagrać. To przeniesiony koncert na 21 czerwca, pracujemy nad tym, żeby ten koncert mógł się odbyć. Ze względu na sprzedaną  całą salę, musimy podzielić publiczność na 2 tury, po to aby zmieścić się w tym reżimie sanitarnym. Musimy także sprawdzić dostępność wszystkich artystów, którzy byli planowano do występów na tym koncercie. Myślimy, że uruchomimy kino, będzie działał DKF, będą retransmisje operowe.

Dodajmy, że odmrażanie kultury obejmuje również powrót koncertów plenerowych, w których będzie mogło uczestniczyć do 150 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj