Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Dzieci Rybnika – Edycja 2013”

Facebook Twitter

"Dzieci Rybnika - Edycja 2013". Tak zatytułowaną wystawę można oglądać od czwartku (16.01.) w Rybnickim Centrum Kultury. To zdjęcia Agnieszki Fałat.

Agnieszka Fałat z wykształcenia jest architektem wnętrz oraz historykiem. Z zamiłowania oraz wykonywanego zawodu – fotografikiem. Specjalizuje się w fotografii dziecięcej – robi unikalne sesje fotograficzne dzieci, podkreślające ich marzenia, cechy charakteru, uwieczniające świat, w którym wzrastają.

Do plenerów Agnieszka Fałat wybiera unikalne pejzaże – zarówno te bardziej „eleganckie”, jak też te bardziej „przemysłowe”, podkreślające charakter naszego regionu. Jako architekt, chcę uwiecznić unikalny śląski krajobraz XIX wieku – wiecznych familoków, kopalń, czy zakładów przemysłowych – wiele z nich popada bowiem w ruinę i musimy ocalić choć wspomnienie po nich.

Sesja pod tytułem „Dzieci Rybnika” została zrealizowana latem 2012 i 2013 roku. Na zdjęciach znalazła się grupa dzieci z biednych rodzin, ze świetlic Zespołu Ognisk Wychowawczych, z Domu Dziecka, z OPP „Przygoda” oraz z rybnickich szkół w plenerze miejskim. Efektem tego przedsięwzięcia, które przygotowane zostało wspólnie z  Rybnickim Centrum Kultury jest wystawa, której wernisaż zaplanowano na czwartek (16.01.). Otwarcie wystawy o 18.30.

Wystawa będzie czynna przez miesiąc (do 16.02.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019