Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieci w Dębieńsku będą miały nowe oddziały przedszkolne

Facebook Twitter

To gmina Czerwionka-Leszczyny. Trwa przetarg, w którym wyłoniony ma zostać wykonawca. Maluchy mają znaleźć swoje miejsce w Szkole Podstawowej nr 8.

Fot. markusspiske / pixabay.com

Mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz miasta i gminy Czerwionka-Leszczyny:

To jest zaadaptowanie obszaru Szkoły Podstawowej nr 8. Ona dotychczas miała zdecydowanie więcej uczniów. Tam gromadziła uczniów do reformy Dębieńska Starego i Nowego. W Dębieńsku Starym było gimnazjum. W tej chwili w Dębieńsku Starym mamy Szkołę Podstawową nr 7, w Dębieńsku Wielkim nr 8, są wolne przestrzenie, dlatego będzie adaptacja pomieszczeń na potrzeby przedszkola.

W Dębieńsku Starym działa kilkuoddziałowe przedszkole. Dwa nowe oddziały mają uzupełnić ofertę opieki nad dziećmi od 3. roku życia w tej części gminy:

Inwestycja zaplanowana na 2 lata: 2021-2022. Nie wiemy do końca jak będzie wyglądał budżet, to są odważne decyzje. Mam nadzieję, że uda nam się budżet pospinać i te zadania zostaną zrealizowane. Jest postępowanie przetargowe, aby wybrać firmę i rozpocząć na przełomie 2020/2021 cykl kilkunastomiesięczny, stąd planujemy, że na początku 2022 roku zadanie to będzie zakończone.

Szacuje się, że adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 8 pochłonie niespełna 2 miliony złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj