Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Dawcy DKMS w Boguszowicach. Uratuj Życie!

Facebook Twitter

"Pokonajmy nowotwory krwi - akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Boguszowicach Starych. Przekaż dalej, poinformuj znajomych" - pisze do nas nasza słuchaczka, poprzez formularz kontaktowy DAJ ZNAĆ.

fot. facebook.com/fundacja.dkms.polska

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Może to właśnie Twój genetyczny bliźniak potrzebuje pomocy? Weź udział w akcji DKMS i zarejestruj się!

Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych, może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg.

Akcja w Boguszowicach Starych odbędzie się w sobotę (08.06.) przy OSP Boguszowice, ul. Strażacka (przy okazji festynu strażackiego) w godzinach od 16.30-20:00.

O fundacji: TUTAJ

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie? Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021