Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Dzień otwartych koszar”- Straż Graniczna świętuje 28. rocznicę powstania

Facebook Twitter

W czwartek (16.05.) Straż Graniczna obchodziła swoje święto. W tym roku przypada 28. rocznica powstania formacji. Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu zaprasza na "Dzień otwartych koszar". Uroczystość odbędzie się 22 maja.

Straż Graniczna to jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja powołana do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.

Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej. Terytorialny zasięg działania Śląskiego Oddziału Straży Granicznej obejmuje obszar dwóch województw: śląskiego i opolskiego. Strukturę organizacyjną Śląskiego Oddziału Straży Granicznej tworzy Komenda Oddziału w Raciborzu oraz Placówki Straży Granicznej.

W skład ŚlOSG wchodzą obecnie 4 Placówki Straży Granicznej. Trzy z nich są usytuowane na terenie województwa śląskiego, w tym jedna realizująca zadania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach, a jedna usytuowana jest na terenie województwa opolskiego. Na terenie województwa śląskiego znajdują się Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej, Rudzie Śląskiej i Katowicach – Pyrzowicach, natomiast na terenie województwa opolskiego Placówka Straży Granicznej w Opolu.

W tym roku funkcjonariusze i pracownicy ŚlOSG swoje święto obchodzić będą 22 maja. Uroczystość odbędzie się na terenie Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. W trakcie uroczystości wręczone zostaną odznaczania, awanse na kolejne stopnie służbowe, odbędzie się okolicznościowy Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG połączony z pokazem musztry paradnej. Przygotowaliśmy też szereg atrakcji: wystawę sprzętu służb mundurowych, pokaz wyszkolenia psa służbowego, zwiedzanie sali tradycji oraz strzelnicy, stoisko daktyloskopijne oraz trenażer laserowy.

Program uroczystości:

  • godz: 12.00 – 12.45 -Uroczysty apel z okazji 28. rocznicy powstania Straży Granicznej,
  • godz: 12.45 – 13.00 – Okolicznościowy Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG połączony z pokazem musztry paradnej.
  • godz: 10.00 – 14.30 – Dzień otwartych koszar

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj