Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż Graniczna: Uczniowie z Raciborza na lotnisku poznawali kulisy jej pracy [FOTO]

Facebook Twitter

18 uczniów z klasy o profilu Straży Granicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyło wyjątkową wizytę w Placówce Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. Spotkanie, które odbyło się 3 kwietnia, pozwoliło młodzieży zgłębić praktyczną wiedzę na temat działania Straży Granicznej.

straż graniczna
FOT. SG Racibórz

W towarzystwie wychowawcy, Piotra Pleszewskiego, oraz majora SG Krzysztofa Kuszyka, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez Zespół Interwencji Specjalnych.

fot.  Straż Graniczna Racibórz

Pokaz obejmował prezentację specjalistycznego sprzętu, w tym kombinezonu pirotechnicznego EOD oraz robotów pirotechnicznych. Dodatkowo, przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności czworonoga w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i broni. W trakcie wizyty młodzież zwiedziła terminal lotniska, zapoznała się z procedurą odprawy granicznej i kontroli paszportowej, a także z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotniskach. Wizyta zakończyła się możliwością obserwacji startu samolotu z platformy widokowej.

Spotkanie w Placówce SG w Katowicach-Pyrzowicach stanowiło cenne uzupełnienie teoretycznej wiedzy uczniów oraz pozwoliło lepiej zrozumieć rolę Straży Granicznej w systemie bezpieczeństwa Polski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024