Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień przedsiębiorcy w Żorach

Facebook Twitter

Rola mediacji w biznesie i Pracownicze Plany Kapitałowe- to główne tematy, o których będą dyskutować właściciele firm w ramach Dnia Przedsiębiorcy w Żorach.

Fot. mohamed_hassan \ pixabay.com

To już w piątek (29.11.) w Żorskiej Izbie Gospodarczej na osiedlu Sikorskiego. To sprawy, które interesują przedsiębiorców z naszego terenu– zapewnia Gabriela Król, prezes zarządu żorskiej izby:

Mediacje- proszę sobie wyobrazić, no sytuacje konfliktowe się zdarzają wszędzie, w różnych sferach naszego życia, w rodzinie, w biznesie. Natomiast, jeżeli takie sytuacje zdarzą się w biznesie, to bardzo wpływa to na wizerunek firmy na zewnątrz. Nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Utrata dobrego wizerunku w sytuacji, kiedy dochodzi do konfliktu na płaszczyźnie biznesowej, może wywołać naprawdę wiele dla przedsiębiorców negatywnych konsekwencji. Stąd chcemy zarazić przedsiębiorców tym tematem mediacji.

Jeżeli zaś chodzi o plany kapitałowe, pracownicze plany kapitałowe, będzie można dowiedzieć się, co to jest, po co, dla kogo. Będzie się można dowiedzieć szczegółów, w jaki sposób od strony firmy należy ten system przygotować dla pracowników.

W piątek (29.11.) dla przedsiębiorców izba oferuje też bezpłatne badanie wzorku. A sama obchodzić będzie tego dnia jubileusz 20-lecia powstania. Obecnie zrzesza 60 firm, głównie to mali i średni przedsiębiorcy. Jakie wsparcie oferuje Żorska Izba Gospodarcza?

Oferujemy dostosowaną do potrzeb naszych członków ofertę szkoleniową. Staramy się konsultować z nimi wszelkiego rodzaju działania, w tym właśnie ofertę szkoleń. Prowadzimy szkolenia zarówno otwarte, jak i zamknięte, nasi członkowie mogą za niewielką symboliczną opłatą z nich korzystać lub bezpłatnie tak, jak będzie to miało miejsce 29 listopada. Staramy się informować ich o najważniejszych zmianach w prawie. Co dzieje się na rynku gospodarczym. Co miesiąc w wersji biuletynu, częściej w wersji elektronicznej, w formie elektronicznej takie informacje im dostarczamy. Organizujemy również wydarzenia integracyjne, śniadania biznesowe, wszelkiego rodzaju konferencje, seminaria i inne spotkania networkingowe. Izba angażuje się również w działania charytatywne. No i nie ukrywajmy, izba to bardzo szeroka baza kontaktów, staramy się doradzać, konsultować różnego rodzaju pomysły, pomagamy również w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Jaka jest więc kondycja firm działających na terenie Żor?

Według danych GUS-u, z tego, co pamiętam, w Żorach zarejestrowanych jest na chwilę obecną prawie 6 tys. firm. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że żorzanie to bardzo przedsiębiorczy ludzie. Struktura kształtuje się tak, jak w całym naszym regionie, czyli firmy budowlane, firmy handlowe to są firmy przeważające, natomiast myślę, że jest cały wachlarz firm dostępnych w Żorach.

Dzień Przedsiębiorcy w Żorach rozpocznie się o godz. 9.00. Wieczorem zaplanowano uroczystą galę z okazji 20-lecia izby.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022