Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (7.07.) mija ważny termin przed wyborami prezydenckimi

Facebook Twitter

Dziś (7.07.) ważna data w kalendarzu przedwyborczym. Chęć korespondencyjnego udziału w głosowaniu mogą zgłaszać osoby, znajdujące się w kwarantannie.

Podobnie jak przypadku pierwszej tury wyborów prezydenckich, wyborcom mającym orzeczoną kwarantannę przysługuje dodatkowy czas na zadeklarowanie chęci korespondencyjnego uczestnictwa w wyborach. Mają na to czas do 7 lipca. W przypadku nałożenia kwarantanny w późniejszym terminie, takiego zgłoszenia można dokonać do 10 lipca.

Pozostali wyborcy, którzy chcieli skorzystać z głosowania korespondencyjnego, musieli złożyć odpowiednią deklarację do 30 czerwca. Osoby, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego już w przypadku I tury wyborów, nie musiały składać deklaracji ponownie. Możliwość głosowania korespondencyjnego została im przydzielona im automatycznie.

Do 10 lipca można również pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, niezbędne, aby oddać swój głos poza miejscem zamieszkania. Zaświadczenie wydawane jest w Urzędach Miast lub Gmin. Wniosek można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika.

Czytaj także:

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z ponad 87% obwodów głosowania

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj