Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działają

Facebook Twitter

Ogromny zakład produkcyjny w Wodzisławiu już działa. Chodzi o wybudowaną na terenach inwestycyjnych na Olszynach, Fabrykę firmy Eko-Okna.

Strefa przemysłowa Olszyny
fot. wodzislaw-slaski.pl

Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim – potężna hala

Przypomnijmy, że w 2021. roku firma kupiła 17 hektarów, rok później ruszyła budowa. Inwestor postawił tam ogromną halę produkcyjną o powierzchni aż 117 tysięcy metrów kwadratowych. Dla porównania to teren, na którym zmieściłoby się prawie 17 boisk piłkarskich.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Wodzisławiu Śląskim pracuje już około 300 osób, a docelowo ma ich być 3 tysiące. Obecnie prowadzone są tam prace przygotowawcze do pełnego uruchomienia fabryki. Będzie tam działać sześć linii do produkcji szyb zespolonych i 10 linii do produkcji okien typowych oraz w pełni automatyczna lakiernia proszkowa. Będą tam także produkowane nietypowe drzwi, okna i systemy przesuwne.

Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim, teren, na którym wybudowano fabrykę

Jest również miejsce na magazyny i biura, a tuż obok hali wybudowano parking na 600 samochodów osobowych. Firma zapewnia, że zorganizuje, podobnie jak w przypadku Kornic, dojazd do fabryki w Wodzisławiu. W tym roku mają zostać uruchomione dodatkowe, nowe linie autobusowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj