Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany, zmiany. Jest nowy komendant policji w Pszowie

Facebook Twitter

Grzegorz Porwoł - to nowy komendant policji w Pszowie. Jego poprzednik - podinsp. Jacka Żydka, który po trzydziestu trzech latach służby odszedł na emeryturę.

nowy komendant policji w Pszowie
wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Grzegorz Porwoł – to nowy komendant policji w Pszowie. Wczoraj (28.02) objął kierownictwo komisariatu, zastępując dotychczasowego szefa podinsp. Jacka Żydka, który po trzydziestu trzech latach służby odszedł na emeryturę. Nadkomisarz Grzegorz Porwoł służbę rozpoczął w 1999 roku w komendzie policji w Wodzisławiu Śląskim.

Wczoraj w budynku Komisariatu Policji w Pszowie odbyła się uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Pszowie. Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszy inspektor Dariusz Zajda powołał na to stanowisko nadkomisarza Grzegorza Porwoła. Zastąpił on podinspektora Jacka Żydka, który po trzydziestu trzech latach służby odszedł na emeryturę. Wprowadzenia nowego szefa pszowskich policjantów dokonał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica, który wręczył akt powołania oraz pogratulował w pełni zasłużonego awansu zawodowego.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych – Burmistrz Miasta Pszowa Czesław Krzystała, Zastępca Burmistrza Miasta Pszowa Piotr Kowol, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pszowie Elżbieta Idziaczyk oraz Zastępca Komendanta Komisariatu w Pszowie, komisarz Cezary Koczy.

Nadkomisarz Grzegorz Porwoł służbę rozpoczął w 1999 roku Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. W trakcie służby był związany z Wydziałem Prewencji, Wydziałem Kryminalnym oraz Wydziałem do walki z Przestępczością Gospodarczą, co przekłada się na jego szerokie doświadczenie zawodowe. Jego pracowitość i wzorowe wywiązywanie się z powierzonych mu obowiązków służbowych zostały przez przełożonych zauważone i docenione.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024