Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ekstremalnie trudny bieg górski Salamandra Ultra Trail za nami [FOTO]

Facebook Twitter

To była ekstremalnie trudna trasa. Ze 130 osób, które stanęły na starcie, na metę dobiegło około 40. Za nami bieg górski Salamandra Ultra Trail, którego bazą był zamek w Dzięgielowie.

Blisko 700 zawodników rywalizowało na kilku dystansach. Najdłuższy liczył 100 kilometrów i prowadził m.in. takimi szczytami jak Wielka Czantoria, Stożek, Cieńków, czy Skrzyczne.

Odsiew jest na trasie 100-kilometrowej, bo warunki są bardzo trudne terenowe, nie warunki pogodowe, bo pogoda raczej sprzyja. Natomiast warunki terenowe są bardzo trudne, bardzo dużo mokrego śniegu. Taka skorupa śnieżna, jest nieprzyjemnie. Zawodnicy po prostu nie dają rady, sami opuszczają trasy bez żalu do organizatorów i do sędziów także myślę, że to świadczy o dojrzałości zawodników i o tym, że to są właściwi ludzie na właściwym miejscu. Wbrew powszedniemu mniemaniu Beskid Śląski, co staramy się udowodnić, nie jest łatwy, jeżeli chodzi o bieganie. Potrafimy wyciągnąć bardzo poważne przewyższenia. Jesteśmy ostrożni w swoich możliwościach, bo można by było zrobić dużo więcej, ale chodzi o to, aby zawodnicy się tuta troszeczkę pościgali. Chcemy, aby to było jeden z ważniejszych biegów w Polsce.

-mówi Artur Kulesza, dyrektor biegu. Na starcie pojawili się biegacze z całej Polski, oprócz Śląska, byli też mieszkańcy Warmii i Mazur, Pomorza, Mazowsza, Małopolski oraz zawodnicy z zagranicy: Anglicy, Czesi, Amerykanin i Estonka.

Startowali na trasach liczących 100, 50, 25 i 10 kilometrów. Trudne warunki na tej najdłuższej potwierdzili biegacze, którzy jako pierwsi pojawili się na mecie:

-mówią pierwszy na mecie Daniel Stroński z Rybnika i Piotr Józwiak z Łodzi. Trzeci na mecie był Bartłomiej Pojnar z Wadowic:

Dla wielu start w Salamandra Ultra Trail to był debiut w biegach górskich:

Biegom dorosłych towarzyszyły też biegi dzieci, dla nich również wyznaczono trasę pod górę, w lesie.

Zobacz fotorelacje:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj