Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Emerytowany górnik, pracownik budowlanki i nauczyciel angielskiego. Poznajcie zespół MIcHAeL

Facebook Twitter

Grają ze sobą od trzech lat, ale każdy z nich ma za sobą długą muzyczną drogę. Na co dzień mają rodziny, wychowują dzieci. Tomek pracuje w branży budowlanej, Michał przyjechał po 27 latach z Londynu do Gliwic, gdzie uczy języka angielskiego, a Adam jest emerytowanym górnikiem. Łączy ich jedna wspólna siła, jest nią muzyka. Poznajcie zespół MIcHAeL, który powstał z pasji do tworzenia.

Fot. facebook.com/michaelsoloartis

Rozmawialiśmy z perkusistą zespołu Adamem Niesłonym:

Radio 90: Jak długo grasz na perkusji?

Adam Niesłony: Zacząłem jakoś w wieku 14-15 lat, dzisiaj mam prawie trzy razy tyle. (śmiech)

Radio 90: To już chwilę grasz. Skąd jesteście?

Adam Niesłony: Ja i basista Tomek Grzondziel jesteśmy z Rudy Śląskiej, a nasz frontman, gitarzysta i wokalista Michał Radomski jest z Gliwic.

Radio 90: Jaką gracie muzykę?

Adam Niesłony: Myślę, że oscylujemy wokół gatunków etnic, industrial, new metal.

Radio 90: Jak długo gracie?

Adam Niesłony: W tym składzie gramy 3 lata.

Radio 90: Macie na swoim koncie jakąś płytę?

Adam Niesłony: Tak, własnymi siłami nagraliśmy płytę. Nie do końca jesteśmy z niej zadowoleni, nagrywaliśmy ją zrywami w czasie pandemii, ale zarejestrowaliśmy 20 utworów. Przy okazji zagraliśmy parę fajnych koncertów: w „Kominie” w Sosnowcu, „Rude Boy” w Bielsku-Białej. Bardzo fajny koncert zagraliśmy w Arenie Gliwice. Teraz zagraliśmy w Domu Kultury w Boguszowicach, miałem okazję podejrzeć trailer, bardzo fajnie to jest zrobione, dobrze się zapowiada. 2 listopada będzie premiera naszego występu na YouTube.

Radio 90: Gdzie można posłuchać Waszej płyty?

Adam Niesłony: Na Spotify, ale jest pewien problem, bo jak się wpisze MIcHAeL, to z reguły pojawiają się utwory Michaela Jacksona. (śmiech) Żeby nas znaleźć, trzeba wpisać MIcHAeL solo artist.

Radio 90: Na YouTube można Was znaleźć?

Adam Niesłony: Tak, mamy swój kanał też pod nazwą MIcHAeL solo artist.

Radio 90: Kto lub co Was inspiruje?

Adam Niesłony: Jedną z ciekawostek jest to, że do jednego utworu dograł nam sample muzyk z Florydy ze Stanów Zjednoczonych. Zagrał dla nas na japońskim instrumencie. Mamy też jeden utwór z motywami indyjskimi. Nie przyrównywałbym się do jakiegoś konkretnego zespołu, ale ktoś, kto nas posłucha, może usłyszeć zespół Slipknot, Linkin Park.

Radio 90: Czym się zajmujecie na co dzień?

Adam Niesłony: Michael to nasz frontman urodził się i mieszkał przez 27 lat w Londynie, tam się wychowywał, studiował, pracował. Jest multiinstrumentalistą, choć u nas gra na gitarze i śpiewa. W wieku 27 lat wrócił do Polski, teraz uczy języka angielskiego, gra też na weselach. Tomek, basista pracuje w branży budowlanej, ma żonę i dzieci. Ja już nie pracuję, też mam rodzinę, przed przejściem na emeryturę byłem górnikiem, ratownikiem górniczym, mechanikiem na stacji górniczej.

Radio 90: Teraz możesz poświęcić się pasji. No właśnie, czym jest dla Ciebie pasja?

Adam Niesłony: Jest przede wszystkim odskocznią od rzeczywistości. Grając, zapominam o problemach dnia codziennego, dobrze się przy tym bawiąc. W zespole mamy dobrą atmosferę, bardzo dobrze się dogadujemy.

Radio 90: Jak spotkaliście się ze sobą?

Adam Niesłony: Z basistą graliśmy już wcześniej i w pewnym momencie Michael dał ogłoszenie, szukał muzyków, odezwałem się na to zgłoszenie i tak to się zaczęło.

Radio 90: Jesteście po rejestracji koncertu w DK Boguszowicach. Jak wrażenia?

Adam Niesłony: Bardzo wysoki poziom nagrania, bardzo fajni ludzie. Nie znaliśmy się wcześniej, a od razu złapaliśmy ze sobą taki kontakt, jakbyśmy się znali z 30 lat. Nie wiedziałem, że istnieje taki dom kultury, choć Rybnik bardzo dobrze znam, bo mam tam rodzinę. Byłem pozytywnie zaskoczony, na sali jest dobra akustyka, mają też dobry sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Zachęcam inne zespoły do współpracy z tym domem kultury.

Radio 90: Jakie macie plany na przyszłość?

Adam Niesłony: Dla każdego zespołu frajdą jest możliwość zagrania i publika. Dzisiaj jakoś tak to się obróciło, nie wiem może to przez pandemię – kluby zamiast zapraszać zespoły, decydują się na organizację karaoke, a przecież zaproszenie zespołów to nie jest jakiś ogromny koszt, wiele zespołów gra za zwrot kosztów. Też jako zespół chcielibyśmy jeszcze raz nagrać naszą płytę, może zaprosimy przy okazji jakichś gości. Znamy dużo fajnych ludzi, więc coś z tego będzie.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Adam Niesłony: Dziękuję i polecam nasz zespół.

Więcej o zespole na Facebooku i Instagramie.

Profesjonalnie nagranie koncertu zespołu MIcHAeL będzie można usłyszeć 2 grudnia (czwartek) na kanale YouTube DK Boguszowice w ramach serii koncertów w ramach projektu „Muzyka w sieci”. Każdy zespół może się zgłosić zarejestrować swoją muzykę w na profesjonalnym sprzęcie audio i wideo.

Czekamy na zgłoszenia do cyklu „Ludzie z pasją”, znasz kogoś interesującego? Napisz! Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Tymczasem kilka filmów z koncertów zespołu MIcHAeL:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj