Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion w Cieszynie otwarty po renowacji. Otrzymał licencję Polskiego Związku Lekkoatletycznego

Facebook Twitter

Zmodernizowany stadion w Cieszynie już oddany do użytku sportowcom. Wczoraj (6.10.) przecięto wstęgę na nowym obiekcie i rozegrano pierwsze zawody.

stadion w Cieszynie
fot. cieszyn.pl

Stadion w Cieszynie uzyskał licencję Polskiego Związku Lekkoatletycznego i można tu organizować, wydarzenia w randze Mistrzostw Polski. Chodziło o wyposażenia obiektów w odpowiednie urządzenia, ich usytuowanie, gwarantujące bezpieczeństwa zawodnikom, sędziom i publiczności; wyposażenie w sprzęt zawodniczy i sędziowski. Bardzo istotna jest odpowiednia nawierzchnia bieżni.

Dotychczasowy stan obiektu uniemożliwiał prowadzenie treningów czy jakichkolwiek zawodów. Stan bieżni oraz innych urządzeń sportowych był w fatalnym stanie, podobnie trybuny. Stadion przy ulicy Łyska, pamiętający jeszcze czasy II wojny światowej, modernizowany był od ponad roku. Teraz z obiektu będą korzystać kluby sportowe, a także uczniowie szkół podstawowych i średnich. Inwestycja kosztowała 11 mln złotych. 2 mln pochodziły z dotacji Ministerstwa Turystyki i Sportu, reszta czyli 9 mln z budżetu Miasta Cieszyna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024