Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Fatalny stan techniczny autobusu. Dzieci miały jechać z Jastrzębia w góry

Facebook Twitter

 To uczestnicy akademii GKS -u Jastrzębie. Kontrolę przeprowadziła Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego, po zgłoszeniu od jednego z rodziców małych piłkarzy. Autokar miał bardzo poważne usterki, które bezpośrednio groziły wypadkiem.

www.katowice.witd.gov.pl

Po wstępnej weryfikacji, zdecydowano o skierowaniu autokaru do najbliższej okręgowej stacji kontroli. Podejrzanym o niesprawność był układ hamulcowy, bo słyszalny był ubytek powietrza, a wskaźniki ciśnienia nie działały. Wyniki analizy były porażające! Siła hamowania kół przedniej osi różniła się aż o 93%, co oznacza, że w praktyce jedno z kół hamowało ze szczątkową siłą! Opona na kole, które hamowało, była uszkodzona co groziło jej wystrzałem.

Podwozie, a w szczególności rama pojazdu, było w wielu poważne skorodowane, a przewody układu hamulcowego były sparciałe, popękane i nieszczelne. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy tym pojazdem.

Przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem w firmie, grożą kary odpowiednio 2000 zł i 500 zł. Kierowca został ukarany mandatem 200 zł. Przewoźnik musiał też zorganizować kolejny autokar dla grupy dzieci.

Zobacz zdjęcia ze strony Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020