Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festyn szkolny w Niewiadomiu. Spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli [FOTO]

Facebook Twitter

"Dzieci mogą się spotkać poza lekcjami, a my rodzice po prostu możemy się poznać"- mówi Radiu 90 jedna z uczestniczek festynu szkolnego w Niewiadomiu. W sobotę (24.09) w parku za szkołą spotkali się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego numer 2 w Rybniku. To był festyn na pożegnanie lata.

Posłuchaj co mówili rodzice zaangażowani w organizację festynu:

Rodzice upiekli słodkości, jakie sprzedawano w kawiarence, serwowali grochówkę i pieczone kiełbaski, były gry i zabawy. Jak na szkolny festyn przystało, była fotobudka i stoisko z malowaniem buziek:

Na scenie prezentowali się głównie uczniowie szkoły i miejscowe przedszkolaki. Była też loteria przygotowna z fantów od rodziców i sponsorów.

Na festynie w Niewiadomiu nie mogło zabraknąć strażaków z OSP, również dlatego, że szkoła przy Morcinka jest tymczasową ich siedzibą. OSP w Niewiadomiu czeka na finał budowy ich własnej remizy.

W tej szkole prowadzimy zajęcia z młodzieżową drużyną pożarniczą

– mówi Radiu 90 Łukasz Materzok, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewiadomiu.

Łukasz Materzok: Praktycznie w każdej jednostce OSP w Rybniku jest taka drużyna, u nas prężnie działa, bo młodzi się garną do tego, by poznawać wiedzę pożarniczą, ratowniczą.

Radio 90: A to jest dla nich atrakcyjne?

Łukasz Materzok: To jest jakaś odskocznia od komputerów, tabletów, telefonów…U nas na zajęciach wiedzą, że komórki muszą odłożyć na bok. W tej chwili mamy 32 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej, ta liczba stale rośnie, z czego bardzo się cieszymy.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024