Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy bloku kontra ZGM w Rybniku. Czy zamontowane junkersy są wadliwe?

Facebook Twitter

Junkersy to tykające bomby - mówią mieszkańcy bloku przy ulicy Borki. ZGM w Rybniku odpowiada: wymienimy je i pokryjemy różnicę w rachunkach. Ale ten pomysł mieszkańcom nie przypadł do gustu...

ZGM w Rybniku kontra mieszkańcy bloku przy ulicy Borki

ZGM w Rybniku chce wymienić junkersy. Mieszkańcy nie chcą takiej zamiany…

Mieszkańcy bloku komunalnego w Rybniku przy ulicy Borki mówią, o zagrożeniu zdrowia z powodu wadliwych junkersów, Urząd Miasta uspokaja, choć jednocześnie zapowiada, wymianę ogrzewania gazowego na elektryczne.


W bloku przy ulicy Borki 37c mieszka 26 rodzin. Wprowadziły się tam w 2018 roku. Problemy z junkersami zaczęły się kilka lat temu.

Kominiarz mówił nam, że mamy spać przy otwartych oknach

– mówią nam mieszkańcy. Posłuchajcie ich:

Jest deklaracja: ZGM pokryje różnice w rachunkach

Mieszkańcy nie chcą wymiany ogrzewania z gazowego na elektryczne bojąc się o wysokie rachunki. Martwią się również o to, czy wytrzyma instalacja elektryczna:

Zarządcą bloku komunalnego przy ulicy Borki, jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Czy piecyki jakie zostały zamontowane są wadliwe? Na to pytanie wprost Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta, nie odpowiada. Podkreśla, jednocześnie że ogrzewanie gazowe jest bezpieczne, ale istnieje konieczność jej wymiany na elektryczną.

Agnieszka Skupień:  Co dziś mają mieszkańcy w swoich mieszkaniach, jest na pewno bezpieczna i to chyba należy podkreślić na początku, bo pojawiają się takie głosy, które temu przeczą. Tak, to jest bezpieczne. Natomiast analiza, którą przeprowadził ZGM, wskazuje na to, by w przyszłości funkcjonował ten budynek dobrze, bezproblemowo i ekonomicznie, należy to ogrzewanie wymienić. (…)

Mieszkańcy nie muszą obawiać się rachunków za ogrzewanie elektryczne. Pokryjemy tę różnicę – deklaruje Agnieszka Skupień:

Agnieszka Skupień: Pokryje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Tak, jeżeli będą różnice w ogrzewaniu poprzednim systemem   i tym, który teraz zostanie zaproponowany, to ZGM, deklaruje, że będzie pokrywał tę różnicę.

Ostateczna decyzja o zmianie ogrzewania w bloku przy ulicy Borki 37 c ma zostać podjęta jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj także:

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj