Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fortuna Bieg w Cieszynie za nami. Ponad 700 świetnych biegaczy na starcie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Fortuna Bieg w Cieszynie zorganizowany został już po raz 14. Na starcie stanęli nie tylko zawodnicy z regionu, ale także jak zawsze wyśmienici biegacze z odległej Kenii. Rywalizacja była fantastyczna.

Fortuna Bieg w Cieszynie

Fortuna Bieg w Cieszynie. Piękna pogoda sprzyjała wspaniałej rywalizacji

Setki biegaczy, piękna pogoda i malownicza trasa wiodąca po obu stronach Olzy – za nami 14  już Cieszyński Fortuna Bieg. Tym razem transgraniczna impreza przyciągnęła na start blisko 700 osób. Przed biegiem głównym na krótszym dystansie rywalizowała także młodzież – to był powrót do tradycji sprzed 5  lat.

A na trasie, biegaczy i biegaczki jak zawsze dopingowało wielu kibiców, po czeskiej stronie wszystkim przygrywał miejscowa kapela. Ostatecznie dwa pierwsze miejsca w biegu zajęli biegacze z Kenii, trzeci na metę wpadł radlinianin, Mateusz Mrówka:

Mateusz Mrówka: Jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek dzisiaj były bardzo ciężkie warunki. Goniłem na ostatnich dwóch kilometrach Kenijczyka, ale była już za duża strata, żeby go dogonić. Bardzo mocna obsada, co roku tu przyjeżdża. Trasa jest na życiówki, na rekordy życiowe, tylko musi być dobra pogoda, wtedy naprawdę można tu „nabiegać” dobry wynik. Ja jestem zadowolony, bo pobiegłem dwie równo piątki, tym bardziej, że doskwiera mi alergia i mam problemy z zatokami.

Mateusz Mrówka

W rywalizacji kobiet za dwoma biegaczkami z: Kenii i Ukrainy, na trzecim miejscu uplasował się, przeszczęśliwa rybniczanka, Joanna Griman:

Joanna Griman:  Jestem taka szczęśliwa, że brak mi słów, bo naprawdę nie sądziłam… Przyjechałam tu po prostu, żeby pobiec swoje, żeby nabiegać jak najlepszy wynik. Wiedziałam jaka jest lista startowa i tu taka niespodzianka. Trzecie miejsce i chyba nawet druga Polka, czy pierwsza o ile się nie mylę.  Szczęścia, szczęście i jeszcze raz szczęścia.

Radio 90: Jak było na trasie?

Joanna Griman: Na trasie fajnie. Na początku biegliśmy we trzy, bo wiadomo Kenijka całkowicie nieosiągalna, ale potem zaczęliśmy się po prostu rozgrzedzać. Trzymałam swoje tempo, nie patrzyłam na nic prosto do mety i pięknie. Taka niespodzianka, że po prostu nie wierzę, super. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa.

Joanna Griman

Biegacze i biegaczki, z którymi rozmawiał nasz reporter Robert Krzyżaniak, chwalili trasę, kibiców i organizację imprezy.

Uczestniczki Fortuna Biegu w Cieszynie

Zadowolony był także burmistrz Czeskiego Cieszyna, Karel Kula. Bieg współorganizują właśnie urzędy miast po obu stronach granicy:

Karel Kula: Super wydarzenie. Ja jestem bardzo zadowolony, bo było dużo uczestników dzisiaj i była młodzież – co też jest super. Myślę, że każdy kto się tutaj dzisiaj pojawił i biegł to wielkie brawa dla nich. Jest boisko nowe, jest nowy tartan, jest bieżnia i jest to lepiej dla tych uczestników „finiszować” tutaj na stadionie. Trzeba podziękować miastu Cieszyn, że się postarało i wyremontowało ten stadion. (…)

Karel Kula, burmistrz Czeskiego Cieszyna

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024