Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gazety w raciborskiej bibliotece. Od polityki po plotki

Facebook Twitter

Według stereotypu biblioteka kojarzy się głównie z książkami. Mało kto wie, że biblioteki udostępniają również czasopisma zarówno na miejscu jak i do domu. Tak też jest w raciborskiej bibliotece. Obecnie dostępne są dla czytelników są 24 tytuły.

Gazety w raciborskiej bibliotece
mat.prasowe

Gazety w raciborskiej bibliotece. 24 tytuły

Biblioteka posiada w prenumeracie tygodniki społeczno-kulturalno-polityczne, magazyny prezentujące wiedzę na określony temat a także prasę poradnikową czy też plotkarską wydawaną przez wydawnictwo Bauer m.in. „Show”, „Życie na Gorąco”, Świat Kobiety”. Natomiast fani piłki nożnej wśród bibliotecznej prasy znajdą ukazujący się już blisko 70 lat tygodnik „Piłka Nożna’.
Dużą popularnością wśród raciborzan cieszą się gazety regionalne: „Nowiny Raciborskie”, „Dziennik Zachodni”, „Nowiny. Tygodnik Regionalny” oraz „Śląsk” – miesięcznik społeczno-kulturalny i literacki.

Gazety w raciborskiej bibliotece

Ponadto w wypożyczalni głównej przy ul. Kasprowicza 12 czytelnicy mogą doskonalić języki obce gdyż do ich dyspozycji jest „English Matters”, „Espanol ? Si, gracias” oraz „Francais Present”. Są to czasopisma, które zawierają ponadczasowe artykuły dotyczące rozmaitych wydarzeń społeczno-kulturalnych, tradycji i obyczajów państw hiszpańskojęzycznych, francuskojęzycznych oraz anglojęzycznych i nie tylko, znanych ludzi, ciekawych miejsc, czasu wolnego, rozrywki, sportu, muzyki itp.

Z kolei najmłodsi czytelnicy mogą wypożyczyć „Movie Star Planet”, „Kaczora Donalda”, „Świerszczyk” a fani gry Minecraft bijący rekordy popularności kwartalnik „Mycraft”.

Pełny wykaz czasopism oraz ich lokalizacja znajduje się na www.biblrac.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023