GKS Jastrzębie przegrywa w Kielcach

Drugiej porażki doznali w tym sezonie piłkarze GKS-u Jastrzębie. Tym razem przegrali wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce 1:2. Sobotni (14.08.) mecz zaczęli źle, bo pierwszego gola stracili już w trzeciej minucie spotkania.

Natychmiast ruszyli jednak do ataku, czego efektem był strzelony w 15 minucie, wyrównujący gol Dariusza Kamińskiego. Później GKS przeważał, ale tuż przed przerwą to Korna zdobyła drugą bramkę. W drugiej połowie gra się wyrównała, jastrzębianie nadal stwarzali sytuacje bramkowe, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Żałował tego na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jacek Trzeciak.

Jacek Trzeciak: Przyjeżdżaliśmy tutaj jako drużyna, która nie ma szans wygrać z Koroną. Uważam, że szczególnie w pierwszej połowie, Koronie bardzo mocno żeśmy się przeciwstawili. Byliśmy stworzyć kilka naprawdę dogodnych sytuacji. W drugiej połowie nasze tempo granie troszeczkę spało, aczkolwiek wydawałoby się, że strzelenie przez nas będzie bramki, będzie tylko kwestią czasu. Niestety dziś i tego czasu brakło i troszkę tego zdecydowania. Można by powiedzieć, że ten mecz w naszym wykonaniu był dosyć pozytywny, niestety przegrany i to jest najbardziej denerwujące.

Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w środę (18.08.). O punkty znów będzie ciężko, bo zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Korona Kielce – GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)
1:0 – Adam Frączczak 3’
1:1 – Dariusz Kamiński 15’
2:1 – Jakub Łukowski 45’

Korona Kielce: 1. Konrad Foren – 4. Piotr Malarczyk, 6. Jacek Podgórski (46, 22. Marko Pervan), 7. Jakub Łukowski (80, 23. Adrian Danek), 9. Adam Frączczak (72, 21. Mateusz Lewandowski), 10. Jacek Kiełb (85. 8. Zvonimir Petrovic), 11. Łukasz Sierpina, 14. Michał Koj, 20. Marcin Szpakowski (85, 18. Janusz Nojszowski), 24. Filipe Santos Oliveira, 25. Grzegorz Szymusik.

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) – 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (76, 4. Szymon Zalewski), 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda (59, 7. Jakub Niewiadomski), 21. Adrian Balboa (46, 20. Daniel Feruga), 23. Konrad Handzlik (68, 8. Kamil Jadach), 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin.

Żółte kartki: Kuczałek (GKS) oraz Frączczak (Korona).