GKS przegrywa z Podbeskidziem

Nie udało się zatrzymać lidera 1 Ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała, pewnie wygrało z GKS Jastrzębie 3:0.

To pierwsze ligowe spotkanie pod wodzą nowego trenera. Przypomnijmy, Paweł Ściebura zastąpił na tym stanowisku Jarosława Skrobacza. Początek pierwszej połowy był obiecujący, niestety goście szybko opanowali sytuacje i tak było już do końca meczu:

Przegraliśmy mecz bardzo ważny pod kątem pozycji w tabeli naszego dorobku punktowego. Przegraliśmy z zespołem lepszym, z który zespołem prawdopodobnie będzie w przyszłym sezonie grał w ekstraklasie i trzeba mu za to pogratulować, bo byli od nas po prostu lepsi. Natomiast co do mojego zespołu, ja staram się zawsze wyciągać pozytywy. Jako zespół walczyliśmy, jako zespół byliśmy zdyscyplinowali, to jest pierwszy krok do tego, aby ten zespół zaczął lepiej funkcjonować pod kątem spójności. Były momenty niezłej gry, były momenty niezłej organizacji.

– komentował na pomeczowej konferencji nowy szkoleniowiec GKS Jastrzębie. Nie ukrywał, że do porażki przyczyniły się liczne błędy:

Na pewno popełniliśmy jakieś błędy, tego nie uniknęliśmy, bo gdybyśmy uniknęli, to byśmy tego meczu nie przegrali. Natomiast musimy szybko wyciągnąć wnioski, szybko zrobić korektę pewnych rzeczy boiskowych i dalej ciężko pracować, bo czas nam ucieka. Co prawda tego czasu nie mieliśmy dużo, żeby się do tego meczu przygotować, ale wydaje mi się, że momentami to wyglądało przyzwoicie pod kątem organizacji. Jeszcze raz mogę podziękować swojemu zespołowi za zaangażowanie i walkę, na pewno naprawimy te błędy, które mieliśmy w tym meczu.

Sobotni (11.07.) mecz na stadionie przy ul. Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdroju obejrzało 755 widzów.

Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były obiecujące, bo rozpoczęliśmy z dużym animuszem, co zaowocowało dwoma uderzeniami na bramkę Polacka. Przyjezdni jednak szybko opanowali sytuację i spotkanie się wyrównało. Groźnie zrobiło się dopiero po upływie dwóch kwadransów, kiedy to z dystansu uderzał Sopoćko, lecz Drazik nie miał problemów z obroną. W 36. minucie wyszliśmy z kontratakiem, który przed polem karnym wyjaśnił Polacek, ubiegając w ostatniej chwili Adamka. Trzy minuty później goście wyszli na prowadzenie, a Drazika strzałem z kilkunastu metrów pokonał Sopoćko i Podbeskidzie na przerwę schodziło z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie bielszczanie, mając pozytywny wynik, kontrolowali wydarzenia na boisku i nie dopuszczali naszego zespołu do swojego pola karnego. W 60. minucie drugiego gola dla gości uderzeniem głową zdobył Roginić i szanse na korzystny wynik zmalały niemal do zera. Zwłaszcza że Polacek nie był zbyt często zatrudniany przez nasz zespół, chociaż w 61. minucie popisał się świetną interwencją po strzale z dystansu Tronta. Sześć minut później ładną akcję uderzeniem zakończył Ali, lecz Polacek nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki. Goście wynik spotkania ustalili po rzucie karnym, który pewnie na gola zamienił Tomasz Nowak w 79. minucie.

11 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:40
GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1)
0:1 – Mateusz Sopoćko 39’
0:2 – Marko Roginić 60’
0:3 – Tomasz Nowak 79’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Kamil Jadach, Petr Galuska (63. Dominik Szczęch), Farid Ali, Dominik Kulawiak (80. Mateusz Słodowy), Kamil Szymura (k), Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Adamek (63. Daniel Szczepan), Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek – Aleksander Komor, Tomasz Nowak (88. Cornelis Ubbink), Rafał Figiel, Karol Danielak (85. Mateusz Marzec), Michał Rzuchowski, Kacper Gach, Bartosz Jaroch (k), Kornel Osyra, Mateusz Sopoćko (82. Filip Laskowski), Marko Roginić.

Sędzia: Jacek Małyszek.
Żółte kartki: Ali, Szczęch (GKS) oraz Figiel (Podbeskidzie).