Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gminy ze Śląska Cieszyńskiego dostały pieniądze na drogi

Facebook Twitter

Gminy ze Śląska Cieszyńskiego dostały pieniądze na drogi. Wśród beneficjentów są Goleszów, Skoczów i Strumień. W piątek w Skoczowie przekazano promesy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

mat. prasowy

Gmina Goleszów dostała pieniądze na dwie inwestycje: 5 ml złotych na rozbudowę ulicy Wielodroga w Puńcowie oraz blisko 4 mln na ulicę Kojkowickiej w tej samej miejscowości.

Milion złotych, które trafi do Skoczowa pójdzie na modernizację ul. Powstańców Śląskich. Gmina Strumień za ponad 190 tysięcy przebuduje ulicę Stokrotek w Zabłociu. Promesę odebrał także powiat żywiecki na remont drogi w Cięcinie.

10 lutego 2023 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie miała miejsce uroczystość wręczenia promes w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Symboliczne promesy, potwierdzające uzyskanie dofinansowania, otrzymały następujące gminy subregionu południowego województwa śląskiego (w kolejności alfabetycznej):

  • Gmina Goleszów – którą reprezentowała wójt Sylwia Cieślar,
  • Gmina Skoczów – którą reprezentował burmistrz Mirosław Sitko,
  • Gmina Strumień – którą reprezentowała zastępca burmistrza Magdalena Suchanek-Kowalska,
  • Powiat Żywiecki, który reprezentował starosta, Pan Andrzej Kalata.

W ramach RFRD, Gmina Goleszów odebrała dwie promesy: 5 071 269,00 zł na rozbudowę ulicy Wielodroga w Puńcowie na odcinku 1,5km oraz 3 952 479, 76 zł na zadanie rozbudowy ulicy Kojkowickiej w Puńcowie na odcinku 1,7 km wraz z przebudową mostu.

Gmina Skoczów otrzymała wsparcie finansowe wynoszące 933 800,50 zł na realizację zadania o nazwie „Rozbudowa ul. Powstańców Śląskich w Skoczowie”.

To kolejne pieniądze z rządowej puli na dofinansowanie inwestycji drogowych w naszej gminie

– mówi burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko

W latach 2020-2021 skorzystaliśmy ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowaliśmy ulicę Zofii Kossak-Szatkowskiej za prawie 4 mln 700 tys. zł, przy dofinansowaniu z FDS w kwocie niemal 2 mln 300 tys. zł, ulice: Polną, Szkolną i Menniczą za ponad 1 mln 888 tys zł, przy dofinansowaniu prawie 943 tys. zł oraz ulicę Żebroka, na której remont, wyceniony na prawie półtora mln zł, otrzymaliśmy ponad 790 tys. zł dofinansowania. Aktualnie trwa remont ulic: Podkępie i Łęgowej w centrum Skoczowa, oszacowany na niemal 3 mln zł. Tę inwestycję zasiliła kwota ponad 1 mln 273 tys. zł z FDS.

Gminie Strumień przyznano 190 038, 00 zł na przebudowę drogi gminnej nr 611066S na ulicy Stokrotek w Zabłociu.

Powiatowi Żywieckiemu przyznano 2 161 382, 85 zł na przebudowę oraz remont drogi powiatowej nr 1435 S Cięcina-Węgierska Górka-Milówka w miejscowości Cięcina.

mat. prasowy

Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg w 2023 roku do województwa śląskiego trafią 139,1 mln złotych. Pozwoli to na zrealizowanie 87 zadań, w tym 31 powiatowych, i 56 gminnych. Dzięki temu wybudowane, wyremontowane lub przebudowane zostanie łącznie 128 km dróg: 62 km powiatowych i 66 km gminnych.

mat. prasowy

W uroczystości wzięli udział pierwszy wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, posłowie na Sejm RP – Kazimierz Matuszny i Grzegorz Gaża oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023