Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Rusza Tydzień Bibliotek. Sprawdź ciekawe wydarzenia

Facebook Twitter

W kalendarzach 8 maja, to oprócz matury z matematyki, także święto wszystkich bibliotekarzy. Od dziś (08.05.) placówki w regionie zapraszają do siebie w ramach Tygodnia Bibliotek. Ciekawą propozycję przygotowały Żory.

Hasło na 2024 rok to: „Biblioteka – miejsce na czasie”. W Żorach w planach na ten tydzień: Dzień Dragon Balla, rodzinne granie w kodowanie, warsztaty inwestycyjne, które poprowadzi Patryk Mazurek, koncert zespołu Submers, ale to nie wszystko!

O motywacji, inspiracjach i praktycznych aspektach nagrywania w studio opowie raper Patryk Mazurek. W bibliotece będzie można też dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w trakcie spotkania dla seniorów „Na wnuczka? Jak nie dać się oszukać”. Znajdzie się też propozycja dla osób, którym bliska jest idea wymieniania się roślinami i ubraniami.

Żory – Tydzień Bibliotek – plan wydarzeń

09.05 Dzień Dragon Ball (Strefa Młodych):

  • Załóż coś pomarańczowego
  • Quiz z wiedzy o Dragon Ballu
  • Turniej gry Dragon Ball
  • Nauka rysowania mangi
  • Gra terenowa „Znajdź smocze kule” (zapisy, grupa max. 7 osób, 13-19 lat)

09.05 Rodzinne granie w kodowanie, turniej „Scottie Go!” (Multimedia)

09.05 Warsztaty „Jak inwestować na giełdzie”, prowadzenie Patryk Mazurek (Sala konferencyjna)

10.05 Koncert zespołu Submers (Sala konferencyjna lub Letnia czytelnia)

Zespół Submers powstał około rok temu i zyskał uznanie dzięki energetycznym interpretacjom popularnych coverów, od pełnych mocy rockowych brzmień po intymne akustyczne aranżacje. Zespół nieustannie rozwija swój warsztat, obecnie pracując nad własnymi utworami, które już niedługo zostaną zaprezentowane publiczności. Członkowie zespołu świetnie się rozumieją, mimo różnicy wiekowej (od 11 do 23 lat), co przekłada się na harmonię w grze. Niejednokrotnie występowali w parku rozrywki Twinpigs w Żorach np. na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, a także koncertowali w Restauracji Texas. Zespół występował również na imprezach zamkniętych w Rybniku, Mikołowie i Rudzie Śląskiej.

Skład zespołu:

Zbyszek Serafin – wokalista, gitarzysta z Mikołowa
Marcin Lesiński – gitarzysta, wokalista z Katowic
Jakub Jojko – basista, gitarzysta akustyczny, wokalista z Żor
Piotr Kołodziej – perkusista, skrzypek z Żor
13.05 „Na wnuczka? Jak nie dać się oszukać”, spotkanie dla seniorów (zapisy)

14.05 Wymiana Roślin (Wypożyczalnia Poziom 1)

Rośliny przynosimy w dniu wymiany. Wymieniamy rośliny ogrodowe, zioła, sadzonki i szczepki. Przynieś swoje rośliny, które chcesz wymienić i w zamian wybierz sobie tyle samo roślin przyniesionych przez innych. Jeśli znasz gatunek rośliny – napisz na kartce i przyklej do doniczki.

14.05 Wymiana ubrań (Letnia czytelnia lub Galeria na piętrze)

Ubrania przynosimy w dniu wymiany. Wymieniamy ubrania wiosenne i letnie. Przynieś ubrania czyste i niezniszczone – w zamian wybierz sobie tyle samo sztuk z ubrań przyniesionych przez innych.

15.05 Inauguracja akcji książka dla 3-latka (Strefa Dzieci)

15.05 Spotkanie z raperem Patrykiem Mazurkiem (Sala konferencyjna lub Letnia czytelnia)

Patryk Mazurek ukończył studia magisterskie na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (2012-2018). W czasie studiów pracował dla OVB Allfinanz, praktykował w kancelarii prawniczej i w prokuraturze w Krakowie. Od 2017 kierowca busa do 3,5 tony na terenie Europy. W między czasie pracował w Czeskiej Republice na stanowisku account Manager w Highsky Brokera (rynek CFD). Od 2019 pracuje w biurze maklerskim. W wolnym czasie tworzy teksty i nagrywa utwory muzyczne.

Godziny wydarzeń znajdują się na plakacie.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny – zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Żory – Tydzień Bibliotek

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj