Gola i dwa punkty stracili w ostatniej minucie meczu

Piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik zremisowali piątkowe (18.10.) spotkanie z Dolcanem Ząbki 2:2. Rybniczanie przegrywali po golu z 9-tej minuty, ale na przerwę schodzili remisując, bramkę strzelił Daniel Feruga. Pod koniec spotkania Marek Gładkowski wykorzystał kontrę ROW-u i strzelił drugie gola.

Goście zdołali jednak wyrównać po kontrowersyjnej sytuacji w doliczonym czasie gry. Sędzia uznał gola dla Dolcanu, mimo sygnalizacji spalonego. Zły po spotkaniu był bramkarz Energetyka ROW, Daniel Kajzer:

Byliśmy o krok od zwycięstwa – dodaje kapitan ROW-u, Kamil Kostecki:

Straconych punktów żałował także obrońca ROW-u, Sławomir Szary:

Zdziwiony sytuacją z ostatniej minuty był także prezes Energetyka ROW, Grzegorz Janik:

ROW nadal zajmuje 13. pozycję w tabeli. W kolejnym meczu rybniczanie zagrają na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.

KS Energetyk ROW Rybnik – Dolcan Ząbki 2:2 (1:1)

KS Energetyk ROW Rybnik:
Kajzer, Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba (65’ Nowacki), Muszalik, Jary (78’ Gładkowski), Feruga, Kostecki, Kurzawa, Szatkowski (65’ Cisse)
Ławka rezerwowych ROW: Skrzeszewski, Słodowy, Staniczek, Nowacki, Bałuszyński, Gładkowski, Cisse
Trener: Ryszard Wieczorek

Dolcan Ząbki:
Leszczyński, Bazler (58’ Osoliński), Klepczarek, Długołęcki (68’ Figiel), Grzelak, Matuszczyk (59’ Mazek), Matuszek, Jakubik, Piesio, Wiśniewski, Zjawiński
Ławka rezerwowych Dolcanu: Humerski, Osoliński, Figiel, Tatara, Mazek, Niewulis, Zembrowski
Trener: Robert Podoliński

Bramki:

• 9’ Matuszek (Dolcan)
  • 37’ Feruga (ROW)
  • 86’ Gładkowski (ROW)

żółte kartki: 25’ Szatkowski, 40’ Muszalik, 88’ Cisse, 90+3 Kajzer (ROW), 61’ Grzelak, 73’ Figiel (Dolcan)