Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Groził nożem ofierze. Policja ujęła recydywistę

Facebook Twitter

Areszt dla recydywisty, mężczyzna jest podejrzany o kradzież i rozbój w Jastrzębiu-Zdroju. Swojej ofierze groził nożem.

groził nożem
fot. KPP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębski sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 30-letniego mężczyzny, podejrzanego o rozbój, kradzież osobówki oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna w trakcie rozboju poszkodowanemu groził nożem. Recydywista kilka najbliższych lat może spędzić w więzieniu.

Kilka dni temu dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie od właściciela samochodu smart o kradzieży tego pojazdu. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że prawdopodobnym sprawcą jest 30-letni mężczyzna. Wyszło także na jaw, iż poszukiwany przez mundurowych mężczyzna dokonał 16 maja 2023 raku na ulicy Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju rozboju. Agresor groził nożem mężczyźnie, znajdującemu się w pojeździe, po czym ukradł vw i odjechał w kierunku Pawłowic. Ustalenia oraz bardzo dobre rozpoznanie w terenie doprowadziło do zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

Dzięki pracy operacyjnej jastrzębskich kryminalnych ustalono, że mężczyzna skradzionymi samochodami poruszał się po drogach w Jastrzębiu-Zdroju oraz Pawłowic pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany 29 czerwca 2023 roku kilka minut po godzinie 16:30 przez jastrzębskich mundurowych. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara kilku lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj