Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Groźny wypadek na obwodnicy Jastrzębia-Zdroju i inne wydarzenia weekendu na drogach

Facebook Twitter

W Radiu 90 ku przestrodze informacje o zdarzeniu z sobotniego wieczoru (6.07.). Do wypadku doszło około godziny 21.00. 64-letnia kierująca renault, jadąc ulicą Podgórną od Połomi przejechała skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Drogą Główną Południową 22-letniemu kierowcy passata. W wyniku zderzenia tych pojazdów, do szpitala przewieziono 45-letnią pasażerkę renault oraz 21-letnią pasażerkę volkswagena.

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków! Dobra, słoneczna aura może uśpić czujność nie tylko zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Pijany ponad 80-letni kierowca zatrzymany, po interwencji mieszkanki Gaszowic. Wszystko działo się w sobotę (6.07.) około godziny 20.00 na ulicy Rydułtowskiej. Kobieta zgłosiła, iż kierowca nissana na rondzie uderzył w słup, po czym pojechał do sklepu. Po chwili zaczęli dzwonić kolejni świadkowie. Starszy mężczyzna miał leżeć obok samochodu i nie potrafił wstać o własnych siłach. Kierującym okazał się 81-letni mieszkaniec Gaszowic. Od mężczyzny czuć było alkohol, a porozumienie z nim było mocno utrudnione. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,5 promila. Sprawa trafi do sądu.

Samochód porzucony, nad ranem wraz z pasażerem, w polu kukurydzy. Do takiego zdarzenia doszło w sobotę (6.07.) przed 6.00 w Raciborzu przy Opawskiej. Audi z niewyjaśnionych przyczyn wypadło z drogi i zatrzymało się w uprawach. Wezwani na miejsce strażacy i policjanci zastali jedynie pasażera, który stwierdził, że nie może powiedzieć kto kierował samochodem, bo kierowcy w ogóle nie zna. Mundurowi poznali go dopiero wieczorem, gdy sam zgłosił się na komendę. Twierdził, że był w szoku stąd jego nieracjonalne zachowanie. Mimo, że w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało, sprawa będzie miała finał w sądzie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj