Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gruntowny remont domów kultury w Godowie i Skrbeńsku

Facebook Twitter

Ośrodki kultury do remontu. Gmina Godów przebuduje gruntownie dwa obiekty. Chodzi o Dom Kultury w Godowie oraz ośrodek w Skrbeńsku. Władzom Godowa udało się uzyskać dofinansowanie na te prace, budynki zyskają nie tylko nowe oblicze, ale zostaną także poddane termomodernizacji.

Mówi wójt Godowa, Mariusz Adamczyk:

To są dwa ostatnie ośrodki na terenie naszej gminy, które nie były stermomodernizowane, czyli wymiana źródeł energii na piece gazowe. Pełna termomodernizacja wraz z przebudową. Po termomodernizacji ośrodka kultury w Godowie sala będzie bardziej wykorzystana, bo częściowo te filary podtrzymujące dach znikną. Zmieni się wystrój wewnętrzny, na pewno będzie atrakcyjniejszy dla mieszkańców. Drugi projekt to termomodernizacja ośrodka kultury w Skrbeńsku. Tam nastąpi podniesienie górnego piętra z przebudową dachu i również zmiana elewacji zewnętrznej.

Oba obiekty wymagały pilnego remontu – dodaje wójt Adamczyk:

Te ośrodki były z lat 70. Pamiętam jako dziecko czy młodzież taki sam wystrój, jak chodziłem na dyskoteki do ośrodka kultury w Godowie natomiast w ośrodku kultury w Skrbeńsku też był już potrzebny remont. Funkcjonalność się zmieniła, czasy się zmieniają, korzystanie z tych ośrodków się zmienia, także jak najbardziej remonty są potrzebne i jak dokończymy termomodernizacje, to w zasadzie jedynie zostanie nam szkoła w Gołkowicach, która by podlegała modernizacji.

Dzięki przeprowadzonym pracom gmina zyska finansowo, ale zyska także środowisko:

Koszty ogrzewania na pewno po termomodernizacji nam spadną. Robimy to na pewno ze względów ekonomicznych, jednocześnie wszyscy walczymy ze smogiem, w związku z tym gmina też nie może być gorsza, bo wymagamy od mieszkańców, czyli musimy najpierw wymagać od siebie i wymieniać źródła energii i na pewno otoczenie, estetyka również na tym zyska. 

Roboty w ośrodku kultury w Godowie już trwają, we wrześniu ruszają prace w Skrbeńsku. Koniec prac w obu obiektach zaplanowano na połowę przyszłego roku. Całkowity koszt remontów to blisko 5 milinów złotych, z czego połowa to pozyskane przez gminę dofinansowanie.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie także przetarg na termomodernizację Remizy OSP w Godowie, a także byłego przedszkola w Godowie, gdzie docelowo ma się znaleźć siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021