Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grupa „Radlinioki w biegu” tym razem zaprosiła na rowerowy maraton

Facebook Twitter

W sobotę odbył się rowerowy maraton "Ultra Powiat 2023 rowerowo", który zorganizowała grupa "Radlinioki w biegu" w ramach obchodów 25-lecia powiatu wodzisławskiego.

Grupa „Radlinioki w biegu” na swój sposób uczciła 25-lecie powiatu wodzisławskiego

Na trasę wyruszyło w sumie 22 uczestników, reprezentujących różne kluby i formacje sportowe, m.in. „Radlinioki w biegu”, „Forma Wodzisław Śląski”, „Aktywni Lyski”, „Sokół Radlin” oraz „Piraci z Szarloty”. już po chwili każdy z nich narzucał swoje tempo. Cel był jeden… dojechać do mety, czyli pokonać 86 km trudnej, wymagającej trasy rajdu. I to się udało, bo wszyscy uczestnicy bezpiecznie ukończyli rajd.

Impreza miała formułę towarzyską, bez pomiaru czasu, ale pierwsi na mecie zameldowali się Jacek Wojaczek i Michał Lorek, którzy pokonali trasę w 4:57 h. Jest to czas nieoficjalny. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz kilka upominków podarowanych przez Powiat oraz gminy i miasta zaangażowane w organizację wydarzenia.

Organizatorzy dziękują za wsparcie organizacyjne: MOSiR Radlin, fundacji Eduarte, Belfry Bazgrolą, OSP Biertułtowy Radlin oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Leszek Bizoń.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024