Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Harcerze z Wodzisławia Śląskiego najlepsi. Zostali Drużyną Rzeczypospolitej! [FOTO]

Facebook Twitter

W ostatnich dniach w Zakopanem miał miejsce coroczny turniej najlepszych drużyn harcerzy w Polsce. 5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki” im. 5 Wileńskiej Brygady AK uzyskała w rywalizacji I miejsce, tym samym otrzymując tytuł Drużyny Rzeczypospolitej.

Harcerze z Wodzisławia Śląskiego Drużyną Rzeczpospolitej

W dniach 15-17 Września na samym sercu Podhala w Zakopanym, odbywał się Turniej Drużyn Puszczańskich. Jest to coroczny turniej, na który przyjeżdżają najlepsze drużyny harcerzy z całego kraju, by rywalizować o miano najlepszej drużyny w Polsce – „Drużyny Rzeczypospolitej”. W tym roku na turniej zakwalifikowało się 18 drużyn.

Harcerze z Wodzisławia Śląskiego najlepszą drużyną w kraju! fot. FB/ZHR Wodzisław Śląski

Turniej rozpoczął się w piątek wieczór, gdzie wszystkie drużyny rozłożyły swoje obozowiska pod namiotami na polanie w Kościelisku, a także miało miejsce pierwsze ognisko całości.

Następnego dnia już od godziny 5 rano, wszystkie drużyny były na nogach, gdyż tego dnia po apelu rozpoczęły się punktowane rywalizacje. Zastępy mierzyły się ze sobą na grach terenowych, gdzie wykonywały zadania z technik harcerskich, na punktach zaznaczonych na mapie. Na przybocznych czekała gra miejska w Zakopanem, zaś drużynowi, zostali przewiezieni pod piękne Pieniny, gdzie rywalizowali w jeździe na rowerze, wyścigu pontonami na Dunajcu.

– relacjonuje drużynowy hm Tomasz Wardenga.

Wieczorem harcerze mierzyli się w rywalizacjach sportowych, natomiast najstarsi harcerze po wspólnym wieczornym ognisku, zostali przewiezieni do … kina. Jednak to była część niespodzianki przygotowanej przez organizatorów, gdyż po 10 minutach filmu, został on wyłączony i zostały wytłumaczone nam zasady ostatniej rywalizacji – Nocnej Gry Miejskiej po Zakopanem. Wielkie emocje i przeżycia towarzyszyły cały czas, gdyż punktacja była trzymana w tajemnicy do samego końca.

W niedzielę po mszy świętej i uroczystym przemarszu wszystkich harcerzy po Krupówkach, nastąpił długo wyczekiwany moment – apel, na którym odczytano wyniki. Wydarzenie śledziło mnóstwo rodziców, sympatyków przez Internet, gdyż było ono transmitowane na żywo.

– dodaje harcmistrz.

I udało się! 5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki” zdobyła I miejsce. Są najlepszą drużyną harcerzy w Polsce. Niezwykłe osiągnięcie zdobyli już po raz 3 w swojej historii (tytuł Drużyny RP udało im się wywalczyć w 2020 i w 2021 roku, zaś w 2019 i 2022 byli II w Polsce)

Harcerze z Wodzisławia Śląskiego rywalizowali w Zakopanem fot. FB/ZHR Wodzisław Śląski

Buława („puchar” Drużyny RP) wraca po roku przerwy do Wodzisławia Śląskiego. Wielka radość towarzyszy wszystkim, gdyż kosztowało to wiele pracy i przygotowań do turnieju, praktycznie przez cały rok. Ale było warto!

– kończy hm Tomasz Wardenga.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj