Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hetman w Radiu 90: O sytuacji w JSW

Facebook Twitter

"Współpracę z prezesem JSW Danielem Ozonem oceniam bardzo dobrze" - mówiła w Radio 90 Prezydent Jastrzębia Anna Hetman. Od wczoraj (10.01.), jak już wiecie z naszych wiadomości, jest napięta sytuacja w spółce.

200 związkowców protestowało w sprawie planowanego odwołania przez Radę Nadzorczą prezesa JSW. Protest zakończył się awanturą i wtargnięciem związkowców do siedziby spółki, gdzie obradowała Rada Nadzorcza, która odwołała dwóch członków zarządu. Ozon póki co pozostał, ale będzie protest w spółce – zapowiedział szef Solidarności w JSW, Sławomir Kozłowski. Piotr Szereda przewodniczący Rady Miasta wystosował list do Ministra Energii i apeluje do Krzysztofa Tchórzewskiego o pozostawienie Daniela Ozona, na stanowisku prezesa JSW.
Czy na podobny krok zdecyduje się Prezydent Jastrzębia Anna Hetman, pytaliśmy ją o to w porannej rozmowie w Radio 90:

Prezydent miasta nie ma takich kompetencji, żeby wybierać kogokolwiek, czy lobbować za jakimkolwiek członkiem zarządu czy prezesem. Nam zależy bardzo na tym, żeby sytuacja w spółce była stabilna. W tej chwili współpraca ze spółką przebiegała bardzo dobrze. Mam nadzieję, że niezależnie od tego co się stanie, będzie dalej kontynuowana ta współpraca między miastem a największym przedsiębiorstwem. Bardzo dobrze współpraca się układała z dotychczasowym prezesem. 

Poniżej możecie odsłuchać całą rozmowę z Anną Hetman:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022