Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Idą wybory samorządowe. Jak ma wyglądać finansowanie sportu w Rybniku w 2024 roku?

Facebook Twitter

7 mln złotych na sport w Rybniku. 1,5 mln dla klubu żużlowego, 5,5 mln dla pozostałych klubów sportowych. Tak wyglądać ma finansowanie sportu w mieście w 2024 roku.

Finansowanie sportu w Rybniku

Finansowanie sportu w Rybniku

Pieniądze do żużlowców trafią prawdopodobnie w ramach promocji poprzez sport. Wynika z tego, że „rekiny” otrzymają pół miliona złotych więcej niż w tym roku. O blisko 2 mln złotych wzrosnąć też ma, finansowanie pozostałych stowarzyszeń i klubów sportowych. Mówi prezydent Rybnika:

Piotr Kuczera: Dochodziliśmy do tej kwoty przez ostatnie cztery lata. To też pokazuje, że miasto dostrzega ten problem, dostrzega również potrzeby klubów w dość specyficznym czasie, gdzie inflacja jednak ma swoje wskaźniki. Mam nadzieję, że to umożliwi spokojne rozgrywki w różnych obszarach. Rada przygotowała odpowiedni dokument, który jest pewnym planem finansowania sportu w Rybniku, stwarza kryteria, na pewno też w sposób szczególny widzi to sporty olimpijskie. I myślę, że kwota będzie satysfakcjonowała środowisko sportowe w roku 2024.

Piotr Kuczera

Szacuje się, że rybnickie kluby i stowarzyszenia otrzymają od 10 do 20 procent więcej niż w tym roku. Tymczasem koszty ich działalności cały czas rosną, odbija się to na wyższych składkach, jakie muszą płacić rodzice ćwiczących dzieci i młodzieży:

Marek Pietras: Jest pewien sufit, gdzie rodzice są w stanie płacić za te zajęcia. Natomiast to jest jedna noga, która trzyma kluby przy życiu- składki. Tą drugą nogą w szkoleniu młodzieży powinny być finanse samorządowe. I super, że tak się stało, że w tym roku one będą większe, więc te wszystkie kluby, które są wspierane przez miasto od kilku lat, będą miały zwiększoną tę pulę. Dzisiaj ciężko powiedzieć, jakie te wnioski będą, natomiast myślę, że wszystkie kluby będą miały o 10- 20%, czyli tę stopę inflacyjną więcej niż miały w ubiegłym roku, co jest istotne, głównie biorąc pod uwagę koszty transportu. Kluby pokazały wyliczenia, gdzie wyjazd na mecz do Sosnowca kosztował 400 zł, dzisiaj kosztuje 1200.

Marek Pietras

Marek Pietras przewodniczący Rybnickiej Rady Sportu

Mówił Marek Pietras, przewodniczący Rybnickiej Rady Sportu. W rybnickich klubach sportowych ćwiczy ok. 3,5 tysięcy młodych rybniczan.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj