Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

II tura wyborów w regionie. Czekamy na wyniki!

Facebook Twitter

O 21.00 zamknięto lokale wyborcze w 7 miejscach w naszym regionie. Dogrywka była potrzebna w wyborach prezydenckich w Raciborzu i w Żorach oraz w wyborach burmistrza w Cieszynie, w Pszowie i w Ustroniu. Do urn ponownie poszli mieszkańcy Lysek i Istebnej, aby wybrać wójta.

W mijającym tygodniu w studio Radia 90 na przedwyborczej debacie spotkali się kandydaci z trzech samorządów. W Pszowie największym problemem jest bieda samorządu, Pszów jest najbiedniejszą gminą w Polsce. Jaki pomysły mają: Czesław Krzystała, przewodniczący Rady Miasta Pszowa oraz były poseł i wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego Ryszard Zawadzki?

W Cieszynie druga tura w walce o fotel burmistrza. Kogo wybiorą mieszkańcy nad Olzą: urzędującego burmistrza Ryszarda Macurę czy Gabrielę Staszkiewicz, przewodniczącą obecnej Rady Miejskiej? Jak mówili w porannej rozmowie w Radio 90 łączy ich Cieszyn, ale nie wyobrażają sobie bliskiej współpracy.

Co jest największym problemem Żor? Mówili o tym w studio Radia 90 Waldemar Socha, obecny prezydent miasta oraz Anna Gaszka, radna z Żor. W  I turze wyborów Socha otrzymał 47% głosów, a Gaszka zdobyła 25% poparcia. Z jednej strony mamy 20-letnie doświadczenie ale też rutynę w podchodzeniu do miasta i jego problemów, z drugiej- świeże spojrzenie, energię ale także brak wiedzy i doświadczenia. Na kogo postawią mieszkańcy Żor?

W drugiej turze w Raciborzu zmierzyli się Dariusz Polowy i Mirosław Lenk, w Lyskach– Grzegorz Gryt i Szymon Musioł, w Ustroniu – Przemysław Korcz i Artur Kluz, w Istebnej- Henryk Gazurek i  Łucja Michałek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj