Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory samorządowe 2024: II tura wyborów. Gdzie głosowanie na szefów gmin i miast?

Facebook Twitter

O godzinie 7.00 w niedzielę (21.04) rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów samorządowych. Do 21.00 Polacy wybiorą 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Dogrywki także w naszym regionie.

II tura wyborów

Wybory samorządowe – II tura wyborów 21 kwietnia w 16 miejscach w regionie

Gdzie odbędzie się powtórne głosowania na prezydentów?

W Rybniku urzędujący prezydent Piotr Kuczera zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, Andrzejem Sączkiem. Druga tura wyborów także w Wodzisławiu urzędujący prezydent Mieczysław Kieca powalczy o reelekcję z obecnym przewodniczącym Rady Miasta Dezyderiuszem Szwagrzakiem. W Knurowie także mieszkańcy raz jeszcze będą decydować: tam Tomasz Rzepa kontra Bogdan Leśniowski.

Bez rozstrzygnięcia również w Raciborzu. Jacek Wojciechowicz wygrał z Dariuszem Polowym obecnym prezydentem miasta, ale nie uzyskał wymaganej większości ponad 50% głosów.

W niedzielę do urn wyborczych pójdą także mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Prezydent Anna Hetman powalczy tam w drugiej turze wyborów z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Michałem Urgołem.

Gdzie w regionie wyborcy pójdą raz jeszcze do urn, by wybrać burmistrza?

Bez rozstrzygnięć na południu regionu. W Cieszynie będzie druga tura wyborów, urzędująca burmistrz Gabriela Staszkiewicz zmierzy się z Joanną Wowrzeczką.

Druga tura wyborów także w Ustroniu. Tam, co można uznać za niespodziankę, wygrał kandydujący na fotel burmistrza miejski radny, nauczyciel Paweł Sztefek, który o ponad 400 głosów wyprzedził urzędującego burmistrza Przemysława Korcza. Dopiero 21 kwietnia poznamy również nazwisko burmistrza Kuźni Raciborskiej. Po rezygnacji Pawła Machy, na karcie do głosowania jest jedno nazwisko.

Druga tura także w Czerwionce-Leszczynach. Urzędujący burmistrz Wiesław Janiszewski zmierzy się w niej byłą rzecznik wojewody śląskiego, Aliną Kucharzewską.

Nie wszędzie wybrano także wójtów gmin. Dogrywka będzie aż w 7 miejscowościach.

W Kornowacu jednego głosu do reelekcji zabrakło urzędującemu wójtowi Grzegorzowi Niestrojowi, który w drugiej turze zmierzy się z Katarzyną Siedlaczek. W Marklowicach do drugiej tury przeszli obecny radny gminy Wiesław Mika i Halina Winkler dyrektor tamtejszej SP nr 1. W Pawłowicach w wyborach wystartowała zastępczyni obecnie urzędującego wójta Joanna Śmieja, która w drugiej turze zmierzy się z Januszem Trzaskalikiem.

Druga tura wyborów także w Lyskach, jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, w głosowaniu 21 kwietnia zmierzą się: Agata Kostka i Sylwią Gabryelska- Ritzka. W Nędzy nie wystartowała obecna wójt Anna Iskała, w drugiej turze spośród czterech kandydatów walczyć będą szef gminnego OSP, Leszek Pietrasz i przewodniczący Rady Gminy, Gerard Przybyła. W Zebrzydowicach w powiecie cieszyńskim o głosy wyborców w drugiej turze zabiegać będą Janusz Król i Izabela Brachaczek a w Istebnej urzędująca wójt Łucja Michałek oraz jej kontrkandydat Stanisław Legierski.

Głosowanie w drugiej turze wyborów w niedzielę 21 kwietnia od 7.00 do 21.00.

Wybory samorządowe 2024 – serwis wyborczy Radia 90

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj