Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

III Żorski Cross Triathlon, Na starcie pojawiło się blisko 90 osób [FOTO]

Facebook Twitter

Blisko 90 osób stanęło na starcie trzeciego Żorskiego Cross Triathlonu. Dla wielu była to pierwsza przygoda z tą dyscypliną sportu. Do pokonania mieli trasę 1/8 Iron Mana: 500 metrów pływania, 22 kilometry jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu.

Impreza zakończyła się sukcesem

– cieszył się jeden z organizatorów, dyrektor żorskiego MOSiR-u:

Marek Utrata: Mamy szczęście na pogodę, trasa super przygotowana, okolice Śmieszka są idealne do tego typu imprez. To co powtarzamy wielokrotnie, my promujemy tą dyscyplinę jako triathlon więc spytaliśmy na starcie osoby, które pierwszy raz startują w tego typu imprezie i było ich około 40%, więc to jest nasz cel żeby promować triathlon, zachęcać osoby które biegają, jeżdżą na rowerze i pływają, żeby spróbowali połączyć te siły i wystartować w takiej 1/8 triathlonu.

Marek Utrata

Wśród kobiet wygrała Oliwia Kwaśkiewicz, a najszybszy na trasie w Żorach był po raz trzeci z rzędu zawodnik z Bażanowic:

Dawid Mielke: Muszę przyznać, że był to najcięższy z tych trzech startów, przede wszystkim trasa rowerowa była zupełnie inna, kolega z Czech pokazał, że Czesi bardzo dobrze jeżdżą na rowerach, ale się nie dałem. Dałem z siebie wszystko na biegu, starałem się go jak najszybciej dogonić i utrzymać tą pierwszą pozycję i donieść to zwycięstwo do mety. Triathlon w Żorach jest super startem, myślę że każdego roku będę tu przyjeżdżał i czerpie z tego fan.

Także inni uczestnicy żorskich zawodów chwalili trasę i organizację imprezy:

Za organizatorzy zapraszają na czwarty żorski cross triathlon, a przypomnijmy, że już 17 października 14.edycja Żorskiego Biegu Ulicznego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj