Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ilość osób, która wzięła udział w Festiwalu Górnej Odry przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów

Facebook Twitter

Wiemy ile osób wzięło udział w Festiwalu Górnej Odry. W tym roku święto najmłodszej marki turystycznej województwa śląskiego odbyło się po raz drugi w ostatni weekend czerwca, w 19 lokalizacjach na terenie Subregionu Zachodniego.

W sumie w 7 miejscowościach przygotowano blisko 140 atrakcji. A ilość uczestników tych wydarzeń przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło 123 tysiące osób, z czego na finale na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu bawiły się 22 tysiące. Tu gwiazdą wieczoru był Smolasty.

W ubiegłym roku w festiwalu wzięło udział 72 tysiące osób, także wzrost uczestników jest naprawdę imponujący. A z atrakcji korzystano w wielu miejscach naszego regionu, m.in. w Rybniku, Żorach, Raciborzu, Jastrzębiu, Wodzisławiu, w Chałupkach i Turzu. Najwięcej osób, bo w sumie 30 tysięcy pojawiło się na raciborskich bulwarach i na Zamku Piastowskim w Raciborzu – te lokalizacje mieszkańcy Subregionu Zachodniego wybierali najchętniej. Spośród wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu Górnej Odry wyróżnić można obcokrajowców, było ich 24 tysiące, to Czesi, Niemcy i Ukraińcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj