Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Internetowy oszust wyłudził 200 tysięcy złotych, jest z Rybnika

Facebook Twitter

Internetowy oszust wyłudził 200 tysięcy zł, został zatrzymany w Rybniku. 26-latek usłyszał 60 zarzutów. Na Od grudnia 2020 roku mężczyzna wystawiał na portalach sprzedażowych przedmioty, których w rzeczywistości nie zamierzał wysłać kupującym. Po przesłaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającymi się urywał. Rybniczanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 8 lat więzienia.

fot. policja Rybnik

Przestępcza działalność 26-latka trwała od grudnia 2020 roku. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie 60 zarzutów oszustw. Podejrzany wystawiał na portalach sprzedażowych przedmioty, których nie posiadał. Były to głównie laptopy, karty graficzne oraz telefony komórkowe. Oszust nie wywiązał się z podpisanych umów i po otrzymaniu powierzonych środków finansowych z dnia na dzień kontakt się z nim urwał.

Pokrzywdzonymi są osoby z terenu całej Polski. W wyniku przestępczego procederu podejrzany wyłudził około 200 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował podejrzanego 3-miesięczny areszt.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022