Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Interwencja Radia 90: Powstało miejsce parkingowe dla inwalidy

Facebook Twitter

Czekali blisko rok, udało się po interwencji Radia 90. Chodzi o miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej przed blokiem przy ulicy Westerplatte w Rybniku.

Interwencja Radia 90

Interwencja Radia 90 zakończona sukcesem

Jeden z mieszkańców pan Bronisław, który ma orzeczone inwalidztwo w znacznym stopniu, wraz z żoną Izabelą, która także posiada grupę inwalidzką, od dłuższego czasu starali się o wyznaczenie takiego miejsca na parkingu przed blokiem. Blokiem dodajmy, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa. Pisma w tej sprawie słali do wszelkich możliwy instytucji. Bez skutku. Sprawa ruszyła dopiero po naszej interwencji. Po blisko 12 miesiącach starań miejsce zostało wreszcie wymalowane i oznaczone.

Izabela: Nic nie pomagało. Moje pisma do Urzędu Miasta zwodzenie dwa miesiące na prostą odpowiedź, żeby ustalić kto jest właścicielem gruntu, żeby można starać się o kontakt z właścicielem. Nikt nie chciał nam pomóc tylko Radio 90. Oboje jesteśmy osobami niepełnosprawnymi. Małżonek porusza się przede wszystkim na wózku inwalidzkim, przy kulach. Ja tak samo, mam ruchowe kłopoty. Nie mogę nic dźwigać, aczkolwiek muszę pomagać małżonkowi. Muszę ten wózek inwalidzki wepchnąć do samochodu. To muszą być odpowiednie odległości. Nie chcę uszkodzić żadnego samochodu, żeby nie było niesnasek. Dlatego od samego początku starałam się o ten znak. Jest miejsce i jestem szczęśliwa.

Radości z doprowadzenia sprawy do szczęśliwego finału nie krył także Pan Bronisław.

Bronisław: Dziękuję radiu po stokroć razy, po stokroć. „Dziewięćdziesiątka” zrobiła dla nas, nie jest nakazową instytucją. A zrobiła to, że mamy ten znak inwalidy, jest to coś wspaniałego. Bardzo, bardzo dziękuję za to, że doszliśmy do sedna sprawy. 11 dni brakło do roku, formalnie jak pisma zaczęły być kierowane przez nas, a tak naprawdę to trwało półtora roku. Jest finał. Bardzo dziękuję jeszcze raz „dziewięćdziesiątce”

Pani Izabela uczula wszystkich na nieszczęście innych.

Izabela: Chcę powiedzieć wszystkim ludziom, słuchaczom, żeby rozejrzeli się wokół siebie i popatrzyli na innych ludzi. Że trzeba mieć empatię i pomoc i zrozumienie, a nie tylko patrzeć – „ja” i w pędzie biec za pieniędzmi. Pieniądze to nie wszystko. Najważniejszy jest człowiek. Trzeba go wysłuchać i pomóc. Nie każdy może być zdrowy. Proszę sobie wyobrazić, że co trzecia osoba jest niepełnosprawna. Nie każdy się do tego przyznaje.

Przypominamy, że Wasze sprawy i problemy możecie zgłaszać do naszej redakcji. Cały czas na radio90.pl do dyspozycji jest formularz kontaktu „DAJ ZNAĆ”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj