Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hałda w Rydułtowach: Mieszkańcy piszą do władz i skarżą się na kolejne uciążliwości [WIDEO]

Facebook Twitter

Jak zapowiadali, tak zrobili. Mieszkańcy Rydułtów protestujący w sprawie dalszej rekultywacji hałdy wysłali pisma do Starosty Wodzisławskiego oraz Burmistrza Rydułtów z prośbą o udostępnienie wszelkich informacji w zakresie wydanych zezwoleń i działań podejmowanych przez urzędników.

Hałda w Rydułtowach

Hałda w Rydułtowach – zobacz materiały naszych dziennikarzy

Mieszkańcy powołują się na dostęp do informacji publicznej. Chcą wglądu do opracowań, opinii, protokołów w zakresie wydania pozwoleń na przetwarzanie odpadów na rozbieranej hałdzie.

Chcą też wszelkich notatek i sprawozdań z działań podejmowanych przez władze Rydułtów oraz przewodniczącego Rady Miasta w sprawie zgłaszanych przez mieszkańców uciążliwości. Starostwo proszą ponadto o wskazania okoliczności i podstawy prawnej zmiany pierwotnie odmownej decyzji na pozytywną dla firmy Marbud. Mieszkańcy czekają na odpowiedź drogą elektroniczną w ustawowym terminie.

Mieszkańcy oprócz rozbiórki hałdy, skarżą się również na inne uciążliwości. Jak piszą do naszej redakcji – hałdę upatrzyli sobie także motocrossowcy. Mimo zakazu wejścia na teren nie brakuje śmiałków, którzy w biały dzień jeżdżą po hałdzie na motorach.

Poniżej skany pism, które mieszkańcy skierowali do urzędu miasta w Rydułtowach i starostwa w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024