Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jacek Piekara na dniach fantastyki w Żorach

Facebook Twitter

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w projekcie "BiblioteCon- dni fantastyki 2019" cyklu wydarzeń koncentrujących się na fantastyce w literaturze (LCon), sztuce (ArtCon) i grach (GryCon). To zaproszenie do świata wyobraźni dla entuzjastów fantastyki, a także wszystkich rozwijających swoje pasje i zainteresowania.

Fot. Katrina_S / pixabay.com

Biblioteka szczególnie poleca spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy fantastycznych Jackiem Piekarą (22.10 o godz. 18:00) oraz panel dyskusyjny „Fantastyka literaturą absolutną?” z udziałem Anny Kańtoch, Michała Cholewy i Mirosława P. Jabłońskiego (24.10 o godz.18:00).

26 października od godz. 9:00 biblioteka zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w warsztatach projektowania gier planszowych, które poprowadzi Jakub Cikała, a także LEKCONU.

W dniach 22-26 października będzie można również posłuchać wykładu o e-sporcie i przyjść na spotkanie z artystą zajmującym się digital paintingiem. Projekt daje też możliwość uczestnictwa w warsztatach tworzenia rekwizytów cosplay, warsztatach artystycznych na podstawie instalacji Patrycji Mastej i Magdaleny Skowrońskiej „Obrazośnienie” oraz możliwość spróbowania rysowania w wirtualnej rzeczywistości (gogle Oculus Rift, aplikacja Quill).

Dla entuzjastów gier żorska biblioteka przygotowała trzy turnieje z nagrodami: turniej w sieciową grę komputerową „League of Legends” oraz dwa turnieje gier planszowych „Pandemic” i „Fantastyczne światy”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj