Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak będą działać oddziały przedszkolne w szkołach?

Facebook Twitter

Od poniedziałku (9.11.) uczniowie klas 1-3 przechodzą na naukę zdalną. To oznacza, że wszystkie klasy podstawówki będą uczyć się online. Czy będą zmiany w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych przy szkołach, których drzwi w zasadzie zostaną zamknięte dla dzieci i młodzieży?

Fot. katrina_S / pixabay.com

W naszym regionie nie powinno być z tym problemu, dla przedszkolaków i ich rodziców nic się nie zmieni, nawet jeśli maluchy chodzą na zajęcia do budynku szkoły:

Jeżeli chodzi o oddziały przedszkole przy szkołach, to dla nich właściwie nic się nie zmienia w przypadku Rybnika. Zwykle w Rybniku zespoły szkolno-przedszkolne to osobne budynki, osobny budynek szkoły i osobny przedszkola, częściowo kadra jest ta sama, jest ten sam dyrektor, te osoby są w pracy, pracują, więc właściwie w organizacji tych placówek dla najmłodszych, nic się nie zmienia.

-mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu.

Podobnie jest w innych miastach naszego regionu: w Radlinie działa jeden oddział przedszkolny przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2, to grupa dzieci w różnym wieku, które do swojej sali wchodzą osobnym wejściem, od poniedziałku (9.11.) dalej będą brać udział w zajęciach.

Nad organizacją pracy po wprowadzeniu zdalnego nauczania dla klas 1-3 nie zastanawiają się w ogóle w Żorach, bo jak sprawdziliśmy, tu nie ma ani jednego oddziału przedszkolnego przy podstawówkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj