Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak mają wyglądać nowe nasadzenia drzew? Konsultacje w sprawie dzielnicy Zawada

Facebook Twitter

Wodzisławski magistrat zaprasza do konsultacji w sprawie terenu w dzielnicy Zawada. Planowane jest usunięcie jedenastu drzew w z terenu pomiędzy ulicami Młodzieżową a Długą. Wskazane wierzba i olsze szare kolidują z istniejącą siecią napowietrzną bądź rosną w korycie rowu melioracyjnego, zakłócając jego drożność i utrzymanie w należytym stanie.

W planach jest nasada nowych drzew – szpaleru klonu pospolitego Globosum, charakteryzującego się niewielkimi rozmiarami i małymi potrzebami pielęgnacyjnymi a zarazem dużymi walorami dekoracyjnymi. Drzewa te idealnie nadają się do małych przestrzeni miejskich. Koncepcja uwzględnia również nasadę krzewów kwitnących typowych dla przestrzeni miejskiej. Dodatkowa propozycja to nasada szpaleru katalp Nana wzdłuż ulicy Długiej, w kierunku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

To proste. Wystarczy złożyć na piśmie lub elektronicznie opinie i uwagi w sprawie projektu. Zbieranie opinii lub propozycji na piśmie, w tym drogą elektroniczną na adres e-mailowy: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl, zbieranie uwag w punkcie konsultacyjnym w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4b, 44-300 Wodzisław Śląski – od 16 do 30 listopada,
badanie techniką ankiety, w szczególności internetowe kwestionariusze ankiet zamieszczone na www.wodzislaw-slaski.pl – od 16 do 30 listopada.

Konsultacje będą miały charakter opiniodawczy. Ich koniec wyznaczono na 30 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj